ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dwaj mężczyźni ukradli i zdewastowali trakcję kolejową...

KWP ŁÓDŹ

2018-01-26 15:30

2018-01-26 18:26

7 Komentarzy
Dodaj komentarz

Dwaj mężczyźni ukradli i zdewastowali trakcję kolejową [zdjęcia]

KWP ŁÓDŹ

2018-01-26 15:30

Wieruszowscy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży trakcji kolejowej. 27- i 55 - latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za okradanie i dewastację infrastruktury kolejowej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Od kilku miesięcy łódzcy i wieruszowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom i uszkodzeniom infrastruktury kolejowej na terenie województwa łódzkiego. Dzięki bardzo dobrej znajomości środowiska przestępczego oraz topografii terenu 25 stycznia 2018 roku około północy na szlaku kolejowym w miejscowości Przywory, policjanci namierzyli zaparkowany w lesie przy torach samochód dostawczy. Obserwując pojazd kryminalni zauważyli dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy po chwili odjechali dostawczym lublinem z wygaszonymi światłami.

Podejrzewając, że pojazdem mogą poruszać się złodzieje infrastruktury kolejowej, policjanci skontrolowali obserwowanego busa. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Lublinem przemieszczało się dwóch mieszkańców województwa śląskiego w wieku 27 i 55 lat. Przy mężczyznach oraz w samochodzie kryminalni znaleźli znaczną ilość przedmiotów mogących służyć do kradzieży elementów trakcji elektrycznej.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 210 metrów miedzianego drutu jezdnego oraz 210 metrów linii nośnej stanowiących elementy sieci trakcyjnej, które tej nocy zostały skradzione przez zatrzymanych mężczyzn. W tej sytuacji mężczyźni zostali zatrzymani.

Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy elementów linii oszacowano wstępnie na co najmniej 20000 złotych. Policjanci prowadząc dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że zatrzymani mężczyźni 6 października 2017 roku w miejscowości Stępna w gminie Czastary skradli 1100 metrów miedzianego drutu i linii sieci trakcyjnej wraz z wysięgnikami. Straty powstałe w związku z tą kradzieżą PKP oszacowały na kwotę ponad 870000 złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży elementów sieci trakcyjnej oraz zakłócenia działania linii kolejowej.

Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 55-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, działał w warunkach tzw. recydywy, więc jemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 55-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Spawa ma charakter rozwojowy. Okoliczności kradzieży infrastruktury kolejowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają policjanci z wieruszowskiej komendy powiatowej.


TŁUSTY CZWARTEK 2018. KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018. Ile kalorii ma pączek? TŁUSTY CZWARTEK ROZPOCZYNA OSTATNI TYDZIEŃ KARNAWAŁU.

Ostatki 2018. Kiedy koniec karnawału 2018?

Botoks online. Gdzie oglądać w internecie?

Niedziele handlowe 2018. Kiedy?


POGODA NA CZTERY DNI - FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(7)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Sukces ma wielu ojców

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jak (gość)  •

Jak kto sukces ma wielu ojców. Bardzo mocno w tym artykule okrojono rolę Straży Ochrony Kolei , która to podała złodziei na talerzu. http://www.kgsok.pl/kronika-wydarzen/pelna-tresc/article/noktowizor-pomogl-zlapac-zlodziei/

odpowiedzi (0)

skomentuj

SOK a nie policja

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sza (gość)  •

Tylko że to SOKiści wykryli złodziei, a policjanci spijają śmietankę...

http://www.kgsok.pl/kronika-wydarzen/pelna-tresc/article/noktowizor-pomogl-zlapac-zlodziei/

odpowiedzi (0)

skomentuj

trakcja

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Goopek (gość)  •

Wiecie, że jest zasadnicza różnica pomiędzy trakcją a siecią trakcyjną?

skomentuj

oczywiscie ze wiemy ale zeby nie bylo smutno

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:D (gość)  •

to roznica jest taka jak miedzy domkami w slupsku a slomkami w dup sku

odpowiedzi (0)

skomentuj

taka sama jak między Paryżem a Paradyżem

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mmmmm (gość)  •

...

odpowiedzi (0)

skomentuj

...hanyska dzicz nawleczona z heimatu katowice zaczyna j@bać co i jak sie da w całej Polsce.

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

powód jest prozaiczny. u siebie wszystko juz zaje@ali inapietnowani przez policję ruszyli na występy (gość)  •

pamiętajcie, hanys jest złosliwy, koniunkturalny, chamski, zlodziejski, k@rewski, nieprzewidywalny w swoim przestępstwie. często bywa patologicznie zdegenerowany alkoholizmem, łajdactwem, chucią, porubstwem i rują.

jak jedzie do niemiec to mówi tam, że jest niemcem z pradziada, bełkocze hanyska skundloną gwarą i niemieckiego nie zna wcale.
jak coś zapi@rdoli albo narobi ch@jozy, nasra, zrzyga i zejszczy się pod siebie, to wyciąga Polski paszport i mói, że jest Polakiem.

Łapac to dziadostwo, surowo karać i gonić z powrotem na heimat hanyski, tam w ich bajzel i gnój, w którym zyja od pokoleń.

pyrsk hanysy!!!

skomentuj

zgaduje

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

komisarz rex (gość)  •

wychowujesz nieswoje dziecko i stad niechec do regionow skad pochodzi ojciec dziecka. Zgadlem, dziekuje, wygralem, nagrode twoja zona da mi osobiscie :D

odpowiedzi (0)

skomentuj