ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dzięki dotacji z ministerstwa będzie nowy żłobek! Miasto...

(jaz)

2018-02-18 18:25

2018-02-18 18:25

Dodaj komentarz

Dzięki dotacji z ministerstwa będzie nowy żłobek! Miasto zakwalifikowało się do programu „Maluch+”

(jaz)

2018-02-18 18:25

Miasto zakwalifikowało się do programu „Maluch+”. Przy ul. Kościuszki ruszy pierwszy miejski żłobek, znajdą się tu miejsca dla 32 dzieci.
Sukcesem zakończyły się starania burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka o pozyskanie dla miasta dofinansowania na utworzenie nowego żłobka dla 32 dzieci w ramach rządowego programu „Maluch+”. W ostatni czwartek, 15 lutego, burmistrz Janeczek odebrał z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej promesę dotyczącą tego dofinansowania.

Kwota łącznej dotacji wyniesie 431.200 zł.
Głowieński samorząd otrzyma w jej ramach całą wnioskowaną kwotę dofinansowania na utworzenie miejskiego żłobka, tj. 418.400 zł (przy wkładzie własnym gminy na poziomie 104.600 zł) oraz 12.800 zł, tj. po 100 zł miesięcznie, dofinansowania na utrzymanie każdego dziecka w tymże żłobku od 1 września 2018 r. (przy wkładzie własnym gminy na ten cel - 145.280 zł).

- Żłobek musi zostać otwarty 1 września bieżącego roku, więc harmonogram prac związanych z jego utworzeniem będzie naprawdę napięty - mówi burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek. - Czeka nas wiele pracy, ale bardzo się cieszę, że nasze starania przyniosły pozytywny rezultat i od września oferta w zakresie zapewnienia opieki dzieciom do lat 3 w naszym mieście poszerzy się również o miejską placówkę.

Pierwszy miejski żłobek w Głownie powstanie w budynku Gimnazjum przy ul. Kościuszki, które ulega wygaszaniu i do 31 sierpnia 2019 roku przestanie istnieć. Budynek gimnazjum zostanie zaadaptowany na potrzeby żłobka, który będzie się mieścił w wydzielonych skrzydłach budynku. Zaplanowano także odrębne wyjście na tzw. teren zielony dla maluchów. Adaptacja budynku gimnazjum na potrzeby żłobka obejmie m.in. przebudowę pomieszczeń, dostosowanie instalacji, utworzenie placu zabaw i rekreacji oraz zapewnienie odpowiedniego wyposażenia.

Zakwalifikowanie Głowna do programu „Maluch+” oznacza także, że miasto zostało zobowiązane do utrzymania placówki przynajmniej przez 5 lat, a więc do roku 2023.

Będą mieli wybór
Do tej pory rodzice dzieci z Głowna mieli do dyspozycji jedynie żłobek prywatny.

Program „Maluch+“ jest pięcioletni i obejmuje dwuetapowe dofinansowanie przez budżet państwa. Najpierw wybrana do programu gmina otrzymuje dotację na utworzenie nowego żłobka, a po jego otwarciu, także wsparcie do bieżącego utrzymania przez co najmniej 5 lat.

Pogoda na poniedziałek:Siostry Godlewskie 4fun. [FILM] Naga prawda o pogodzie. Siostry Godlewskie z nagimi piersiami wyśpiewały prognozę pogody [FILM]
SKOKI NARCIARSKIE PJONGCZANG 2018 [TERMINARZ] SKOKI PJONGCZANG 2018 [TRANSMISJA, WYNIKI, NA ŻYWO] TERMINARZ PJONGCZANG 2018
WIERSZYKI URODZINOWE, ŻYCZENIA NA URODZINY [KRÓTKIE ŚMIESZNE]

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się