ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Fontanna w parku będzie,...

(KB)

2017-12-26 20:50

2017-12-26 20:50

Dodaj komentarz

Fontanna w parku będzie, ale... za dwa lata. Dotacja na tereny zielone w Koluszkach

(KB)

2017-12-26 20:50

W Koluszkach przybędzie terenów zielonych. Miasto dostało właśnie dotację w wysokości 5,6 mln zł z Ministerstwa Środowiska na zaprojektowanie i wykonanie czterech nowych parków. Rewitalizacji zostanie poddany również istniejący park miejski przy ul. Kolejowej.


Nowe zieleńce powstaną między blokami przy ul. 11 Listopada, obok dworca kolejowego, między ulicami Wigury i Pola oraz na terenie dawnej cegielni. W każdym z nich zostaną zbudowane alejki oraz ustawione ławki i oświetlenie. Pojawi się kilkaset odmian polskich drzew, krzewów i bylin, a także budki dla ptaków i owadów. W jednym z zieleńców zostanie posadzona kolekcja roślin miododajnych. Z kolei w „starym” parku spacerowicze wreszcie zobaczą obiecywaną od lat fontannę.


Wartość całej inwestycji to około 9 mln zł. Projekty powstają na Uniwersytecie Wrocławskim. Mają zostać wcielone w życie do końca 2019 roku.

POTRAWY WIGILIJNE [LISTA]
WIERSZYKI NA BOŻE NARODZENIE
BOTOKS ONLINE. BOTOKS W INTERNECIE
Życzenia bożonarodzeniowe SMS
SKLEPY OTWARTE W BOŻE NARODZENIE 25.12 2017 ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL, AUCHAN, TESCO, KAUFLAND [GODZINY OTWARCIA] BOŻE NARODZENIE 2017

PROGNOZA POGODY

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się