ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Łódzkie inwestycje mieszkaniowe: 130 mieszkań na wynajem....

Piotr Jach

2018-01-07 20:15

2018-01-07 20:15

2 Komentarze
Dodaj komentarz

Łódzkie inwestycje mieszkaniowe: 130 mieszkań na wynajem. 370 Mieszkań Plus także na Bałutach. Zobacz, gdzie jeszcze...

Piotr Jach

2018-01-07 20:15

Wspólna inwestycja miasta i BGK Nieruchomości przy ul. Pabianickiej 5. Budowa może ruszyć pod koniec roku. Blok ma być gotowy za trzy lata.
Przy ul. Pabianickiej 5 ma powstać pierwszy w Łodzi budynek mieszkalny zrealizowany w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Wprawdzie miasto jest już zaangażowane w inną inwestycję wpisującą się w ten projekt, jednak to właśnie budowa domu przy ul. Pabianickiej prawdopodobnie najszybciej zaowocuje gotowymi do zamieszkania lokalami.

Planowany na 130 mieszkań i 20 lokali użytkowych blok stanie na działce, którą miasto już kilkakrotnie usiłowało sprzedać na przetargach za ponad 4 mln zł.
Liczący 5 tysięcy metrów kwadratowych teren, położony naprzeciwko parku im. Legionów, w sąsiedztwie rynku Górniak, nie znalazł jednak nabywcy. Teraz stanie się aportem miasta do spółki, którą gmina zawiązuje z BGK Nieruchomości.

Inną łódzką inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus jest budowa 370 nowoczesnych mieszkań na wynajem - z opcją stopniowego wykupu - na czterohektarowej działce na Bałutach, zlokalizowanej przy ul. Zgierskiej 60/62.


O ile przekazanie gruntu inwestorowi zatwierdzi Rada Miejska w Łodzi, nic już nie stanie na przeszkodzie, by przystąpić do budowy.

- Okolica jest bardzo dobrze skomunikowana, naprzeciwko jest park i znakomite zaplecze handlowe w postaci targowiska Górniak. Mam nadzieję, że wszystko to zyska akceptację osób, które będą chciały w tej przestrzeni w mieszkać - zachwala lokalizację prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Budowa - po niebędnych uzgodnieniach technicznych, opracowaniu projektu architektonicznego oraz wyborze wykonawcy - mogłaby się rozpocząć jeszcze pod koniec bieżącego roku - mówi Piotr Fedorowicz, dyrektor w BGK Nieruchomości.

Dom powinien być gotowy mniej więcej na przełomie 2020 i 2021 roku. Wysokość opłat za użytkowanie lokali, jak również zasady najmu oraz kryteria naboru przyszłych lokatorów zostaną dopiero doprecyzowane.

- Chcielibyśmy, aby były to mieszkania przede wszystkim dla osób młodych. Dające szansę na pozyskanie własnego „M” tym, którzy nie mając zdolności kredytowej, nie mają szansy na zakup mieszkania na wolnym rynku, bądź rodzinom, których nie stać na wynajem komercyjny - dodaje prezydent Zdanowska.

Botoks online. Gdzie oglądać Botoks w sieci
Listy do M. 3 online
Dni wolne 2018 [KALENDARZ DNI WOLNYCH 2018]
Niedziele handlowe 2018

POGODA NA PONIEDZIAŁEK:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(2)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

bardzo dobrze ze nie sprzedało

+2 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czmeu (gość)  •

CZEMU miasto chciało sprzedać , działke zainwestuje i będzie z niej żyło z wynajmu , Łódź najgłupsze miasto wszystko sprzedać nic nie inwestować bo nie ma kasy , nie ma bo nie inwestuje .

skomentuj

Niech się urzędasy nie bawią w developerów

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

realista (gość)  •

Najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się większości nieruchomości gminnych.

Tylko własność prywatna ma sens.

Wtedy ceny najmu zaczną spadać. Właściciel prywatny dużo lepiej wie jak zarządzać niż urzędasy.

odpowiedzi (0)

skomentuj