ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Muzyczna energia kultury. Kołyska Newtona za Queen...

rs

2017-02-17 20:25

2017-02-17 20:25

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Muzyczna energia kultury. Kołyska Newtona za Queen Symfonicznie

rs

2017-02-17 20:25

Za wydarzenie artystyczne roku 2016 uznany został projekt Queen Symfonicznie, realizowany przez zespół Alla Vienna. Na orkiestrę i solistów Jan Niedźwiecki rozpisał 40 utworów grupy Queen. Projekt prezentowany był blisko 100 razy, ale szczególnym wydarzeniem stał się koncert w Atlas Arenie.
Laureat odebrał wczoraj „Energię Kultury” - nagrodę przyznawaną w drodze plebiscytu organizowanego przez Gazetę Wyborczą, Telewizję Toya, Klub Wytwórnia i Narodowe Centrum Kultury. Kandydowało 10 wydarzeń. Wybór laureata należał do głosujących przez internet i drogą SMS-ową. „Energia Kultury” ma formę kołyski Newtona - urządzenia pokazującego, jak energia przenosi się w świecie materii.

Podczas wczorajszej uroczystości w Wytwórni ogłoszony został także laureat tytułu Człowiek Roku 2016. Został nim dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bardzo dziękujemy Pani Prezydent!

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pracownik Teatru Pinokio (gość)  •

Do rejestru zabytków wpisano fabrykę Franciszka Schmiedera graniczącą z OFF Piotrkowska. Po pracach remontowych będzie tam siedziba teatru Pinokio oraz Centrum dla Najmłodszych.
Nareszcie będzie SUPER!!!!! zwiń

odpowiedzi (0)

skomentuj