ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Na co się zaszczepić nim wyjedziesz w tropiki? Podpowiadamy....

LB

2018-04-18 18:15

2018-04-18 18:15

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Na co się zaszczepić nim wyjedziesz w tropiki? Podpowiadamy. Zobacz, ile kosztują poszczególne szczepionki

LB

2018-04-18 18:15

O tym, przeciwko którym chorobom należy się zaszczepić wyjeżdżając w tropiki każdorazowo decyduje lekarz. Bierze pod uwagę porę w której wyjeżdżamy, miejsce docelowe, charakter wyjazdu, czas pobytu oraz kondycję ogólną pacjenta. Jeśli trzeba zapisze również leki przeciw malarii, bo na tę chorobę nie ma szczepień ochronnych.
1/2

(© archiwum polska press)

Po pacjentach, którzy zgłaszają się na szczepienia widać, jakie są promocje w biurach podróży – żartują lekarze zajmujący się medycyną tropikalną. Obecnie najwięcej osób wyjeżdża Azji Południowo-Wschodniej, Tanzanii, Indii, Wietnamu i Kambodży. Najczęściej podawanymi szczepionkami są te przeciwko żółtaczce typu A i B,japońskiemu zapaleniu mózgu, błonicy, tężcowi i polio.
Lekarze apelują do potencjalnych podróżnych aby wyjeżdżając nawet do Bułgarii zabrali apteczkę, zażywane leki oraz kartę EKUZ.

Nawet jadąc do na południe Europy warto się zaszczepić przeciwko żółtaczce pokarmowej, tężcowi i zabrać z sobą apteczkę.
Przykładowe ceny szczepionek (1 dawka): dur brzuszny - 235 zł, japońskie zapalenie mózgu - 390 zł, tężec, błonica i krztusiec - 130 zł, WZW A - 190 zł, żółta febra - 215 zł, cholera - 225 zł, wścieklizna - 200 zł. Szczepionki mogą być podawane w jednej dawce (np. tężec dla tych co byli zaszczepieni w dzieciństwie), dwóch (WZW typu A) lub trzech (WZW typu B).

Pogoda na czwartek:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Szczepienie to podstawa

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karol (gość)  •

Mój kuzyn pojechał do Japonii i wrócił z żółtaczką, gdyby się wcześniej zaszczepił nie byłoby tematu. Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak groźne choroby mogą nas zaatakować. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości to polecam ciekawą strone www.zaszczepsiewiedza.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj