ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Policja zabezpieczyła kontrabandę. Mężczyzna chciał spalić...

KWP ŁÓDŹ

2018-01-26 20:30

2018-01-26 20:30

2 Komentarze
Dodaj komentarz

Policja zabezpieczyła kontrabandę. Mężczyzna chciał spalić papierosy w piecu... [zdjęcia]

KWP ŁÓDŹ

2018-01-26 20:30

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z kutnowskiej jednostki zabezpieczyli ponad 26.500 sztuk papierosów, 23 kg tytoniu oraz 9 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy odpowie za paserstwo akcyzowe. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację, że na jednej z posesji w gminie Kutno prowadzona jest nielegalna hodowla zwierząt w tym min. zwierząt egzotycznych oraz, że przechowywane są one w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu.

25 stycznia 2018 roku funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem wspólnie z pracownikiem Łódzkiego Oddziału Opieki nad Zwierzętami oraz funkcjonariuszami oddziału celno-skarbowego.
Okazało się, że zamiast egzotycznych zwierząt mundurowi znaleźli bardzo duże ilości papierosów, tytoniu i wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Część nikotynowej uzywki nielegalnego pochodzenia właściciel próbował spalić w piecu. Łącznie zabezpieczono ponad 26.500 sztuk papierosów i 23 kg tytoniu, a także 9 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 41.000 złotych. 20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto pracownik Łódzkiego Oddziału Opieki nad Zwierzętami ujawnił na terenie posesji psa, którego stan zagrażał życiu zwierzęcia i został on zabrany właścicielowi. Mężczyzna może odpowiadać również za przestępstwo znęcanie się nad zwierzętami.TŁUSTY CZWARTEK 2018. KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018. Ile kalorii ma pączek? TŁUSTY CZWARTEK ROZPOCZYNA OSTATNI TYDZIEŃ KARNAWAŁU.

Ostatki 2018. Kiedy koniec karnawału 2018?

Botoks online. Gdzie oglądać w internecie?

Niedziele handlowe 2018. Kiedy?


POGODA NA CZTERY DNI - FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(2)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nigdy pewnych rzeczy nie zrozumiem

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jurek (gość)  •

moze jestem zbyt glupi zeby zrozumiec jak glupim mozna byc

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kącka jak z tego wybrnie to będzie miała Oscara

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

janek (gość)  •

Tak, przechodziliśmy z tragarzami.

odpowiedzi (0)

skomentuj