ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Prezydent podpisał ustawę zwalniającą z obowiązku płacenia...

(KZ)

2016-12-28 09:50

2016-12-28 14:00

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Prezydent podpisał ustawę zwalniającą z obowiązku płacenia ubezpieczenia

(KZ)

2016-12-28 09:50

Ministerstwo Zdrowia obiecało, że od stycznia 2017 r. z bezpłatnej służby zdrowia będą mogły korzystać także osoby nieubezpieczone. Tuż przed świętami, prezydent podpisał ustawę, która jest spełnieniem tej obietnicy... chociaż nie do końca. Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie w połowie stycznia.


- Celem nowelizacji ustawy jest odstąpienie od dochodzenia roszczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia w przypadku skorzystania ze świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (w tym pomocy nocnej i świątecznej), gdy wystąpią trudności z potwierdzeniem prawa do świadczeń opieki zdrowotnej - wyjaśnia Magdalena Góralczyk z Działu Rzecznika Prasowego Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Dotyczy sytuacji, gdy pacjent, który nie zostanie wykazany w EWUŚ jako osoba ubezpieczona złoży oświadczenie, że posiada takie uprawnienia, a potem, po weryfikacji, okaże się, że jednak nie jest zgłoszony do ubezpieczenia.

NFZ nie będzie wówczas żądał zwrotu kosztów leczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Jednak w przypadku wystawionych recept będzie nadal dochodził zwrotu pieniędzy za bezprawnie refundowane leki.


WIERSZYKI NA NOWY ROK, ŻYCZENIA NOWOROCZNE, ŚMIESZNE WIERSZYKI NA NOWY ROK, ŻYCZENIA NA 2017 ROK
SMSY SYLWESTROWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA NA NOWY ROK, WIERSZYKI NOWOROCZNE ŚMIESZNE
ŻYCZENIA NOWOROCZNE 2016. KRÓTKIE ŻYCZENIA NOWOROCZNE SMS
ZOBACZ FILM Które gwiazdy stanęły w tym roku na ślubnym kobiercu? (x.news/Associated Press)


Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

KOLEJNE KŁAMSTWO POLITYCZNE ! ART.68 GWARANTUJE KAŻDEMU BEZ WYJĄTKU OBYWATELOWI DARMOWY DOSTĘP DO SŁ

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krzysztof Kornatowicz (gość)  •

Czytelniku tej wiadomości - wybierz sobie w Google artykuł 68 Konstytucji Polski, a ze zdumieniem przeczytasz, że konstytucja gwarantuje każdemu obywatelowi darmową możliwość zabezpieczenia zdrowotnego, opłacanego z funduszu państwowego ! Wystarczy na to zaledwie 60 sekund - zrób to . Tak też kolejny raz sprostytuowane media i mafie polityczne kłamią, łamiąc prawa konstytucją obywatelom nadane ! Ustawy wykonawcze do art. 68 KP , ustawy, których zadaniem jest spełnienie ustaw zasadniczych konstytucji, stoją z nimi w sprzeczności, tworząc własny, warunkowy tryb i wprowadzając wymóg spełnienia e-WUŚ . Jeśli ustawy wykonawcze ( jak sama nazwa " wykonawcze " nam ujawnia) nie wypełniają w praktyce ustaw zasadniczych ( czyniących zasadę do spełnienia ), to takie ustawy są niekonstytucyjne, bezprawne i nieważne , a więc nieobowiązujące, tak samo , jak bezprawny jest system e-WUŚ !!! Tak też Prezydent Duda, oraz sejm może i powinien, bo ma taki obowiązek prawny !!! zmienić bezprawne, stojące w sprzeczności z Konstytucja Polski ustawy wykonawcze, aby spełnić zapisy zasadnicze Konstytucji Polski , w tym art.68 , nadający KAŻDEMU OBYWATELOWI DOSTĘP DO DARMOWEGO ZABEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO !!! Obywatelu - masz internet , poznaj swoje prawa . Sprawdź zapis art. 68 KP i nie daj się mamić przekazami prostytutek medialnych ! Krzysztof Kornatowicz

odpowiedzi (0)

skomentuj