ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rewitalizacja Łodzi. Do remontu idzie kamienica przy ul....

(pij)

2018-04-14 12:25

2018-04-14 12:25

Dodaj komentarz

Rewitalizacja Łodzi. Do remontu idzie kamienica przy ul. Narutowicza 4

(pij)

2018-04-14 12:25

Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na wykonanie remontu kamienicy przy ul. Narutowicza 4. To kolejny punkt programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. Choć budynek wygląda z zewnątrz całkiem przyzwoicie (fasada została odrestaurowana już wcześniej, w ramach programu Mia100 Kamienic), wewnątrz jest już w kiepskim stanie technicznym, wymagającym natychmiastowej interwencji. Dom jest obecnie niezamieszkany, zagospodarowane pozostają w nim jedynie dwa lokale użytkowe na parterze.
1/8

Fasada kamienicy prezentuje się całkiem estetycznie.

(© Piotr Jach)

  • Prawdę o stanie obiektu obnaża widok od strony podwórza.
  • Prawdę o stanie obiektu obnaża widok od strony podwórza.
  • Prawdę o stanie obiektu obnaża widok od strony podwórza.
Kamienicę wyremontuje Zakład Robót Budowlanych Michał Szymczyk. Zaplanowane prace obejmą wymianę i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych, reorganizację układu pomieszczeń, zagospodarowanie podwórka i uporządkowanie jego przestrzeni wraz z budową nowych pomieszczeń gospodarczych z tzw. zielonymi dachami, remont klatek schodowych oraz podłączenie do budynku wszystkich mediów, co pozwoli przystosować go do obecnie obowiązujących standardów.

- W budynku zachowanych zostanie 8 mieszkań komunalnych i jedno chronione. Nieco zmieniony będzie jedynie układ ich pomieszczeń. Tak jak obecnie, na parterze pozostaną dwa lokale użytkowe. których najemców przeniesiemy na czas robót do innej lokalizacji - zapowiada Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Łączny koszt wykonania remontu zamknie się w kwocie 5 mln zł. Budynek ma zostać oddany do użytku do września 2019 r.

ZIM przygotowuje już kolejne remonty przy ul. Narutowicza. Do końca miesiąca rozpisany zostanie przetarg na remont położonej nieopodal kamienicy pod numerem 12.


Zobacz, skutki burzy w Łodzi

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się