ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Silny i szybki strażnik Maciek. Jeden z najbardziej...

Lila Sayed

2018-01-27 12:35

2018-01-27 12:41

Silny i szybki strażnik Maciek. Jeden z najbardziej wysportowanych strażników w Polsce [FILM]

Lila Sayed

2018-01-27 12:35

Maciej Sułat to jeden z najbardziej wysportowanych strażników w Polsce. Ostatnio ścigał się na trasie... 200 km!
Dwadzieścia kilometrów biegiem przez las i 200 energicznych pompek - to ulubiony trening Maćka Sułata, strażnika miejskiego z Pabianic. Pan Maciek wykonuje go w około 1,5 godziny i nie pije przy tym ani jednej kropli wody.

- Mój organizm przyzwyczaił się do pracy na wysokich obrotach bez wody dzięki zawodom, w których regularnie uczestniczę - zdradza funkcjonariusz z 8-letnim stażem. - Za to wieczorem nadrabiam, zwłaszcza po obfitej kolacji...


Nieprzeciętnie wysportowany pabianiczanin zwyciężył w ostatniej edycji morderczego biegu Runmageddon, pokonując setki rywali. Wcześniej brał udział w zawodach zorganizowanych na trasie Szczawnica - Wisła, w których do pokonania było 200 kilometrów! 36-latek zajął w nim trzecie miejsce.

- Najgorzej wspominam rywalizację w Beskidzie Niskim, gdzie biegłem 150 kilometrów z nadwyrężonym ścięgnem Achillesa - wspomina. - Nie poddałem się jednak, dotarłem do mety.

Maciej Sułat intensywne treningi rozpoczął trzy lata temu, po śmierci rodziców.

Przykre wydarzenia stały się bodźcem do pokonywania własnych słabości.

- Kolega mnie namówił na pierwszy długodystansowy bieg. Miał rację... gdy wróciłem, czułem się jak nowo narodzony - opowiada.

Pabianicki strażnik regularnie korzysta ze służbowej siłowni, latem patroluje ulice na rowerze (dziennie przejeżdża ok. 50 kilometrów).

- I daje świetny przykład kolegom po fachu na cotygodniowych lekcjach wuefu (pabianiccy strażnicy gimnastykują się obowiązkowo raz w tygodniu - przyp.red.) - mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej i szef pana Maćka.

Aktywny tryb życia sprawił, że Maciej nabrał atletycznej sylwetki, stał się bardzo wytrzymały i silny.

Czy w utrzymaniu formy pomaga mu dieta? - Jem wszystko i o dowolnej porze. Unikam tylko słodyczy - zdradza. Jak przyznaje, siła i szybkość bardzo przydają się w pracy strażnika miejskiego. Dwukrotnie dogonił i ujął uciekających wandali.POGODA DŁUGOTERMINOWA: Czy będzie jeszcze zima? Prognoza pogody LUTY 2018. W poniedziałek może paść rekord temperatury! Wiosna już blisko...

TŁUSTY CZWARTEK 2018. KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018. Ile kalorii ma pączek? TŁUSTY CZWARTEK ROZPOCZYNA OSTATNI TYDZIEŃ KARNAWAŁU.

Ostatki 2018. Kiedy koniec karnawału 2018?

Botoks online. Gdzie oglądać w internecie?

Niedziele handlowe 2018. Kiedy?