ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
W gminie Rzgów będą usuwać azbest. Można składać wnioski

Małgorzata Trzuskowska

2018-01-20 19:30

2018-01-20 19:30

Dodaj komentarz

W gminie Rzgów będą usuwać azbest. Można składać wnioski

Małgorzata Trzuskowska

2018-01-20 19:30

Około 50 właścicieli posesji złożyło dotąd w rzgowskim urzędzie miejskim wnioski o bezpłatne usunięcie wyrobów azbestowych (nabór trwa od początku roku). Można je składać do 15 lutego. Formularze dostępne są w magistracie (pokój nr 7) oraz u sołtysów. Ważne jest, że do 31 stycznia każdy posiadacz wyrobów zawierających azbest ma obowiązek przeprowadzenia ich inwentaryzacji oraz oceny stanu technicznego i złożenia w urzędzie miejskim stosownych dokumentów. Niedopełnienie tego będzie skutkować brakiem możliwości uzyskania w przyszłości pomocy w usuwaniu eternitu i temu podobnych materiałów.
1/2

Usuwaniem azbestu mogą zajmować się tylko wyspecjalizowane firmy.

Na razie o pomoc w pozbyciu się azbestu wystąpiło ok. 50 osób * W gminie Rzgów azbest znajduje się na 980 posesjach.

To pierwszy rok, kiedy mieszkańcy gminy Rzgów mogą o pomoc w pozbyciu się z posesji groźnego minerału wnioskować w miejscowym ratuszu. Możliwe jest to dzięki gminnemu Programowi Usuwania Azbestu opracowanemu po powszechnej inwentaryzacji tegoż, przeprowadzonej w zeszłym roku.
Wykazała ona, że eternit i inne wyroby azbestopochodne znajdują się na terenie 980 nieruchomości w gminie Rzgów. Azbest ma postać eternitowych pokryć dachowych lub składowanych na działkach odpadów. W sumie to ponad 140 tys. m kw. azbestowych płyt. Obliczono, że aby w sposób zgodny z przepisami usunąć cały azbest z gminy, potrzeba około 2,7 mln zł!

W lutym ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wyspecjalizowaną firmę i to jej zostanie powierzone zadanie demontażu i wywozu groźnych materiałów z posesji, których właściciele złożą wspomniane wcześniej wnioski. Będzie to dla mieszkańców gminy bezpłatne.

- Wiele osób pobrało już formularze, ile ostatecznie je złoży, trudno na razie powiedzieć - mówi Magdalena Górska z referatu gospodarki komunalnej w rzgowskim urzędzie miejskim. - W pierwszej kolejności będzie usuwany azbest, który został już wcześniej zdemontowany i jest składowany, a także taki, którego stan jest bardzo zły.WIERSZYKI NA DZIEŃ BABCI, WIERSZYKI NA DZIEŃ DZIADKA, ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA
ŻYCZENIA NA DZIEŃ BABCI, ŻYCZENIA NA DZIEŃ DZIADKA, DZIEŃ BABCI I DZIADKA PIĘKNE ŻYCZENIA [15.01.18]
Botoks online. Gdzie oglądać Botoks w sieci
Listy do M. 3 online
Dni wolne 2018 [KALENDARZ DNI WOLNYCH 2018]
Niedziele handlowe 2018

POGODA FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się