Wielka inauguracja nowego stadionu WIDZEWA. WIDZEW vs MOTOR na żywo [FILMY]

hof, TJ
Dzisiejszym spotkaniem z Motorem Lubawa widzewiacy zainaugurowali sportowe życie nowego stadionu, który został wybudowany przy al. Piłsudskiego. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Widzew Motor. Do przerwy Widzew prowadził 1:0. W doliczonym czasie Daniel Mąka strzelił na 2:0. Widzew wygrał.

WIDZEW MOTOR NA ŻYWO

93' GOOOOLLLLLLLLLL dla Widzewa!!!! DANIEL MĄKA ustala dziś wynik meczu.
Sędzia doliczył 3 minuty
90' WYNIK WIDZEW MOTOR 1:0
86' Motor próbuje postawić wszystko na jedną kartę i atakuje. Może Widzewowi uda się przeprowadzić kontrę, która przypieczętuje zwycięstwo?
83'Słaby występ Widzewa, za to zawodnikom Motoru należą się brawa za zaangażowanie.
80' Nerwowa będzie końcówka meczu - Widzew nie potrafi strzelić bramki, a Motor do końca będzie groźny.
76' Trzech na jednego - z taką kontrą wyszli piłkarze Widzewa i zmarnowali taką przewagę. Dziś grają FATALNIE. Nie takiej inauguracji spodziewali się kibice.

75' Z boiska schodzi Marcin Krzywicki, wchodzi Dawid Kamiński
72' Widzew teraz miał dobrą okazję, ale strzał Daniela Maki broni bramkarz gości. Uderzenie z około 14 metrów.
67' Teraz Motor przez przypadek mógł strzelić bramkę, błąd obrońcy Widzewa i piłka odbiła się od nogi napastnika Motoru - przeleciała obok słupka
64' Zmiana w Widzewie, schodzi Michalski - strzelec bramki - wchodzi Budka
63' Widzew musi strzelić bramkę na 2:0. W przeciwnym razie końcówka będzie bardzo nerwowa.
Wynik meczu Widzew Motor 1:0
57' Zmiana w Widzewie schodzi Ogawa, wchodzi Olczak.

55'
Widzew razi dziś nieporadnością...
Widzew próbuje, ale na razie nie ma siły przebicia. Brakuje sytuacji bramkowych.
50' Wynik bez zmian, gra w sumie, niestety, też...
46' Gramy!
Do przerwy 1:0 dla Widzewa.
45'Głośny doping z nowego stadionu niesie się po okolicy.
40' Wydawało się, że Widzew nie będzie miał problemów w meczu z Motorem. Okazuje się jednak, że goście nie przyjechali się tu bronić. I łodzianie mają sporo problemów, by przedostać się w pole karne gości.
38' Tempo meczu spadło. **35' Walka w środku boiska. 30' Motor próbuje przeprowadzać akcje skrzydłami, ale obrońcy Widzewa radzą sobie. 25' Widzew przeważa, Widzew jest lepszy. WYNIK WIDZEW MOTOR 1:0
Dośrodkowanie z lewej strony boiska i Michalski strzałem z pierwszej piłki pakuje futbolówkę do siatki.
GOOOOOLLLLL dla Widzewa - MICHALSKI !!!!

22' Kolejna 200 procentowa szansa Widzewa i znów obrońcy ofiarnie blokują piłkę po strzałach łodzian.
20'Olbrzymie zamieszanie pod bramką Motoru - 200 procentowa sytuacja... zmarnowana. 16'Na razie Motor gra z Widzewem jak równy z równym. 12' Piłkarze z Lubawy grają śmiało, nie bronią tylko i wyprowadzają groźne akcje.
Wynik meczu Widzew Motor 0:0
10' Groźnie pod bramką Widzewa - Wolański wybija piłkę nad poprzeczkę.
8' Świetna akcja Michalskiego - silny strzał i znów bramkarz gości górą. 7' Pierwsza bardzo dobra sytuacja Widzewa - dobra wrzutka i strzał głową Krzywyckiego - niestety lekki i wprost w ręce bramkarza. 5' Boisko spowite dymem z rac - strzelają petardy, kibice głośno dopingują. NA boisku sporo walki.
3' Motor jeszcze praktycznie nie był w rejonie pola karnego łodzian.
Widzew zaczął od szybkiego ataku. Pierwsza akcja bardzo groźna.
1'**Piekielnie głośny doping na stadionie Widzewa towarzyszy piłkarzom przy pierwszym gwizdku sędziego.
Piłkarze już na boisku. Pamiątkowe zdjęcia.
WIDZEW MOTOR
Za moment pierwszy gwizdek sędziego

Widzew
P. Wolański - M. Kozłowski, M. Nowak, S. Zieleniecki, B. Gromek, D. Mąka, M. Kazimierowicz, A. Radwański, Y. Ogawa, M. Michalski, M. Krzywicki
Motor
D. Suszczewicz - D. Malinowski, P. Wodzicki, Z. Marchlewski, A. Burchart, P. Ewartowski, R> Śnieżawski, P. Wypniewski, A. Zasuwa, P. Tomkiewicz, A. Konicz

18.30Piłkarze Widzewa już na rozgrzewce.
18.15Na stadionie oczywiście prezes Zbigniew Boniek, który przemawiał do kibiców i uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowego obiektu przy al. Piłsudskiego.
18.05 Około 65 procent trybun jest już zapełnionych.
17.55 Stadion Widzewa zapełnia się kibicami. Przed stadionem są ich jeszcze tysiące.
17.45 STADION WIDZEWA OFICJALNIE OTWARTY - otworzyła go prezydent Hanna Zdanowska. W powietrze poleciały setki balonów.
17.20 Coraz ciaśniej w rejonie stadionu.
17.00 W rejonie stadionu tworzą się korki. Kibice nadchodzą w zorganizowanych grupach - są eskortowani przez policję.
16.40 Autokar z zawodnikami Widzewa podjechał już pod stadion.
16.20 Na nowy stadion jadą już piłkarze.
16.30 Stadion Widzewa wypełnia się kibicami.

Kibice Widzewa w zorganizowanych grupach idą na mecz WIDZEW MOTOR

Nowoczesny stadion powstał w tym samym miejscu, co stary, wysłużony obiekt. To obiekt w stylu angielskim, z trybunami blisko boiska. Na murawę piłkarze wchodzić będą przez charakterystyczny czerwony rozkładany tunel.

Formalnie budowa dobiegła końca 3 lutego, kiedy to wykonawca przekazał miastu Łódź gotowy stadion.

Fani piłkarskiej drużyny Widzewa dość długo musieli obywać się bez własnego obiektu.

Swój stary stadion, pamiętający cztery mistrzostwa Polski i występy łódzkiej drużyny w Lidze Mistrzów w sezonie 1996/1997, pożegnali 22 listopada 2014 roku, pierwszoligowym meczem z GKS Katowice.

W pełni zadaszona arena może pomieścić 18 018 widzów. Jej reprezentacyjną częścią jest trybuna zachodnia, w której zlokalizowano m.in. szatnie dla zawodników, pokoje sędziów, siłownię, obszerną strefę przeznaczoną dla gości oraz 24 loże VIP, osiem lóż komentatorskich, dwa studia telewizyjne, miejsca prasowe, biura oraz pomieszczenia gospodarcze i komercyjne.

Do dyspozycji piłkarzy są pomieszczenia do odnowy biologicznej, a w tym m.in. jacuzzi, pokój do masażu, sauna, wanny do hydromasażu, sala do rozgrzewki. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji nawet specjalne stanowisko do usuwania z butów piłkarskich kawałków trawy, czy ziemi.

W narożnikach trybun zamontowano widoczne dla wszystkich kibiców dwa wielkoformatowe ekrany LED.

W jednej z trybun jest również zlokalizowany... areszt. Nie warto zatem szukać innych wrażeń, niż tylko te sportowe.

Obiekt będzie wielofunkcyjny. Jedna z trybun jest demontowana, co ułatwia organizację koncertów i innych wydarzeń. Jest dostosowany również dorozgrywania meczów rugby. Wokół powstał parking na 655 samochodów i dziewięć autokarów.

Materiał oryginalny: Wielka inauguracja nowego stadionu WIDZEWA. WIDZEW vs MOTOR na żywo [FILMY] - Express Ilustrowany