Zgierscy strażacy pokonali 836 stopni w 6 minut i 38 sekund!

(LS)
Zgierscy strażacy byli najlepsi w swojej kategorii wiekowej!
Zgierscy strażacy byli najlepsi w swojej kategorii wiekowej! archiwum Jeże ze Zgierza
Tomasz Matusiak i Łukasz Kotarski, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, najszybciej pokonali 38 pięter w VIII odsłonie strażackich zmagań „Bieg na szczyt Rondo 1”. Ratownicy ze Zgierza pokonali 836 stopni w 6 minut i 38 sekund i zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- Przygotowania do startu rozpoczęliśmy około dwa miesiące wcześniej. Ćwiczyliśmy na zgierskich wieżowcach, które mają 10-12 pięter - opowiada Tomasz Matusiak. - Raz wybraliśmy się na łódzki Manhattan, który najbardziej przybliża warunki zawodów, bo ma 25 pięter.

„Bieg na szczyt Rondo 1” odbył się w miniony weekend w Warszawie. Zgierscy strażacy startowali w tandemie. Zmierzyli się z 70 ekipami ratowników.