Marcin Matysiak, trener piłkarzy ŁKS: Jest duma i duży szacunek

W meczu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała z ŁKS 2:2. Oto co o meczu powiedział łódzkie szkoleniowiec.

Marcin Matysiak (trener ŁKS Łódź): - Emocje jeszcze nie opadły, co pokazuje że ten mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Na pewno było to ciekawe spotkanie dla kibica. Jeśli chodzi o mój zespół, to pierwsza rzecz jaka mi się nasuwa, nie patrząc na wynik to jest duma i duży szacunek.

Wiedzieliśmy, w jakich nastrojach przystępowaliśmy do tego meczu (porażka 0:6 z Jagiellonią Białystok) i mentalnie nie był to dla nas łatwy mecz. Dźwignęliśmy to i to było widać. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1, ale było kilka ciekawych akcji, potrafiliśmy wyjść spod pressingu rywala, utrzymać się dłużej przy piłce. Brakowało nam tylko i aż kreowania sytuacji. Druga połowa była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu.

Wypracowaliśmy więcej okazji i dlatego zdobyliśmy dwie bramki. Oczywiście też jedną straciliśmy po błędzie indywidualnym, ale nie mam o to pretensji. Końcówka była emocjonują, bo i pod naszą bramką się kotłowało. W ostatniej akcji meczu, to my mieliśmy piłkę w polu karnym rywala. Wracamy z jednym punktem, ale niedosyt jako zespół czujemy.