Master Pharm Budowlani przewodzą lidze z 7 punktami przewagi

Rugbiści Master Pharm Budowlani w rundzie jesiennej pokazali klasę.

Nie rzucali słów na wiatr, gdy mówili latem, że ich celem jest odzyskanie mistrzowskiego tytułu. Wygrali wszystkie osiem spotkań, w tym pięć z bonusem (przyznawanym za wykonanie minimum czterech przyłożeń piłki w polu punktowym przeciwnika). Zdobyli najwięcej punktów 336 i stracili najmniej 118. Mają siedem punktów przewagi nad drużyną mistrzów Polski Ogniwem Sopot i Pogonią Siedlce.
Trener Przemysław Szyburski: W piątek był ostatni trening drużyny. Po nim czekają zawodników trzy tygodnie przerwy. Zasłużyli sobie na chwilę odpoczynku. Spotykamy się 9 grudnia. W przerwie zawodnicy poddadzą się kompleksowej odnowie medycznej. Masażyści będą mieli pełne ręce roboty.
A co z zawodnikami powołanymi na zgrupowanie kadry narodowej przed meczem ze Szwajcarią: Danielem Gdulą, Dawidem Plichtą, Krystianem Pogorzelskim i Patrykiem Reksulakiem?
Od wtorku będą już na zajęciach reprezentacji. Teraz trochę zeszli z obciążeń, ale to nie szkodzi. Uważam, że nasi zawodnicy są w dobrej formie i wierzę, że pokażą się w trudnym meczu z jak najlepszej strony.
W meczach ostatniej kolejki ekstraligi w rundzie jesiennej zwraca uwagę porażka Juvenii, którą bardzo dużo kosztował poprzedni też przegrany mecz z łodzianami: Lechia Gdańsk Ogniwo Sopot 16:22, Juvenia Kraków Pogoń Awenta Siedlce 18:26, Budowlani Lublin Arka Gdynia 29:19, Skra Warszawa Orkan Sochaczew 20:16.