Medale i nowe rekordy życiowe podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Bełchatowie

Karolina Brózda
Na stadionie PCS w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w LA, U12 i U14.

Koluszki reprezentowała 9-osobowa ekipa LKS. Zawodnicy zdobyli 5 medali i ustanowili kilkanaście nowych rekordów życiowych.
Złoty krążek U14 w biegu chłopców na 600 metrów z czasem 1:46,17 wywalczył Radosław Babiarski.

Srebrny krążek U14 w biegu finałowym na 60 metrów z czasem 8:41 zdobył Igor Cel, piąty był Radosław Babiarski (8,83). Drugie srebro U12 zdobył w skoku w dal ze strefy 11-letni Jakub Kunka. Brązowy medal przypadł biegnącej na 600 metrów Adrianie Siemińskiej, czwarta była jej klubowa koleżanka Jagoda Nowakowska.

O sporym pechu może mówić jeden z faworytów biegu na 300 metrów, Igor Cel, który w pierwszej serii z nowym rekordem życiowym 44:47 zajął pierwsze miejsce. Z powodu burzy i silnego wiatru dwie pozostałe serie zostały odwołane. Odwołano też biegi na tym samych dystansie dziewcząt i chłopców U12, w których mieli wystartować 10-letnia Milena Płocka i 8-letnia Łucja Ciesielska oraz Jakub Kunka.