MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowa Liga Pływacka. Łodzianin Jakub Kraska pokazał wielkie serce do walki

Wielkie ściganie rozpoczęła tegoroczna Międzynarodowa Liga Pływacka (ISL) na pływalni w Neapolu.

To trzeci rok rywalizacji, ale pierwszy gdy startuje w niej łódzki pływak. Jakub Kraska z AZS Łódź zdobywa punkty dla zespołu New York Breakers. W wyścigu na 200 m dowolnym zajął 3. miejsce z wynikiem 1.44,46, a w konkurencji 100 m dowolnym był szósty 47,42. Na obu tych dystansach płynął także Kacper Majchrzak reprezentujący Cali Condors. Poznaniak wywalczył trzecie miejsce na 100 m czasem 46,59, a na 200 m uplasował się na 4. pozycji - 1.45,26.
Kraska wielkie serce do walki pokazał już kolejny raz w sztafetach. Na pierwszej zmianie 4x100 m dowolnym uzyskał czas 47,44 i przypłynął do ściany na 2. miejscu. Natomiast w sztafecie 4x100 m zmiennym był najszybszy na swoim odcinku. Na ostatniej zmianie   popłynął 46,32 i dogonił swojego kolegę K. Majchrzaka - 46,96 z drugiego zespołu Cali Condors.

W pierwszym meczu rywalizowały zespoły: 1. Energy Standard 511,5 pkt., 2. Toronto Titans (w zespole tym pływają Katarzyna Wasick i Dominika Sztandera) 496,5, 3. Aqua Centurions 442,5, 4. DC Trident (Klaudia Naziębło) 311,5, a w drugim 1. Cali Condors (Kacper Majchrzak i Marcin Cieślak) 707, 2. LA Current 402,5, 3. Tokyo Frog Kings 382,5, 4. NY Breakers (J. Kraska, Alicja Tchórz, Paulina Peda, Kornelia Fiedkiewicz, Jakub Majerski) 269. W rozgrywce brać będą jeszcze udział zespoły London Roar i Iron.

W inauguracyjnym mityngu w konkurencji 50 m dowolnym Katarzyna Wasick zajęła 2. miejsce z czasem 23,64 za Sarą Sjostrom 23,50 i była czwarta na 100 m - 52,25. Dominika Sztandera przypłynęła na 5. miejscu na 50 - 30,43 i 6. na 100 m klasycznym - 1.06,53. Klaudia Naziębło na 100 i 200 m motylkowym znalazła się na 5. miejscu z czasami 57,94 i 2.08,78.

W drugim meczu Marcin Cieślak zajął drugie miejsce na 100 m zmiennym - 52,52, a na 100 m motylkowym 5. miejsce 50.37. Na dystansie 50 m grzbietowym Alicja Tchórz wywalczyła 2. miejsce czasem 26,69 i tylko 0,02 uległa Sherridon Dressel. W wyścigu 100 m grzbietowym Alicja Tchórz była piąta z czasem 58,03, Paulina Peda zameldowała się na 7. pozycji - 58,45. Kornelia Fiedkiewicz była ósma na 50 m dowolnym - 25,25. Na 200 m motylkowym Jakub Majerski przypłynął na 5. miejscu z czasem 1.56,22. Oczko niżej uplasował się na 50 m - 23,18 i 100 m motylkowym - 50,45.