Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe Biennale XIV Spotkań Teatralnych „Terapia i Teatr" w Łodzi, czyli z niepełnosprawnymi dla niepełnosprawnych

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Michał Milka (pierwszy z lewej) i Przemek Kossakowski będą bohaterami jednego ze spotkań festiwalowych.
Michał Milka (pierwszy z lewej) i Przemek Kossakowski będą bohaterami jednego ze spotkań festiwalowych. x-news/
265 niepełnosprawnych aktorów wraz z opiekunami przyjedzie do Łodzi na jubileuszowe Międzynarodowe Biennale XIV Spotkań Teatralnych „Terapia i Teatr", który odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 roku. W programie spektakle, spotkania warsztatowe i konferencja naukowa na temat teatru osób niepełnosprawnych. Gwiazdami wydarzenia będą Przemysław Kossakowski i Michał Milka, gospodarz i uczestnik programu TTV.

Festiwal nie wpisuje się w formułę konkursu, ale prezentacji swoich dokonań, inspiracji i wymiany doświadczeń. Do Łodzi przyjadą grupy teatralne (zarówno te zawodowe, profesjonalne, jak i amatorskie, dziecięce i dorosłe, w których biorą udział niepełnosprawni z różnymi deficytami). Będą to artyści z Polski, ale także z Izraela, ze Szwecji, Austrii, Grecji, Niemiec. Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w kilku przestrzeniach: teatr Pinokio, Poleski Ośrodek Sztuki, Teatr Nowy, siedziba zespołu Harnam.

Ważne jest dla nas także to, że będzie można zapoznać się z twórczością około teatralną. Będą filmy, a szczególnie ważny jest film "Amatorzy", który opowiada o grupie niepełnosprawnych "Biuro rzeczy osobistych" z Gdyni - mówi Agnieszka Piasecka, dyrektor artystyczna festiwalu.

Do Łodzi przyjedzie też Michał Milka, którego widzowie znają z programu "Down the Road" w TTV. Mężczyzna jest aktorem i urzędnikiem w Gdyni. Towarzyszyć mu będzie dziennikarz Przemek Kossakowski i Dorota Bielska, autorka książki - wywiadu na jego temat. Spotkanie z nimi to jedno z wydarzeń tego festiwalu.

Festiwal organizujemy od 25 lat i przez ten czas bardzo wyedukowało się społeczeństwo, dzięki czemu osoby niepełnosprawne i ich rodziny wyszły z domów, pokazały się światu, większą uwagę zwracamy na psychoterapię, arteterapię, czy dramę. Ponadto te dzisiejsze przedstawienia nie różnią się od profesjonalnych przedstawień, dawniej to były typowo amatorskie działania - dodaje Agnieszka Piasecka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany