MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mistrzostwa Europy w pływaniu. Dalekie 25 miejsce łodzianina Jakuba Kraski

W mistrzostwach Europy w pływaniu w eliminacjach na 100 m dowolnym startował Jakub Kraska z AZS Łódź.

Niestety zajął dopiero 25. miejsce z wynikiem 49,08 (pół sekundy od rekordu życiowego). Choć był najlepszy z czwórki polskich kraulistów do półfinału nie awansował.
Mistrzami Europy dzisiaj zostali: Kliment Kolesnikow (Rosja) 50 m grzbietowym 23,80 (rekord świata), Simona Quadarella (Włochy) 800 m dowolnym - 8.20,23, Adam Peaty (Wlk. Brytania) 100 m klasycznym - 57,66, Anna Ntountounoki (Grecja) 100 m motylkowym - 57,37, sztafeta Wlk. Brytanii na 4x200 m dowolnym mixed.
Katarzyna Wasick nie zawiodła i zdobyła podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie srebrny medal na dystansie 50 m dowolnym. Razem z nią na podium stanęła reprezentantka Danii Pernille Blume, bowiem obydwie uzyskały ten sam czas 24,17. Jest to kolejny rekord Polski, trzeci już ustanowiony przez Katarzynę Wasick w Budapeszcie. Mistrzynią Europy została Ranomi Kromowidjojo z Holandii 23,97.
Nie powiodło się polskim półfinalistom. Nikomu nie udało się awansować do finału. Najbliżej była Alicja Tchórz, która walczyła o miejsce w finale w repasażu z Julią Jensen (Dania). W półfinale obie popłynęły w czasie 28,01, ale w dodatkowym wyścigu szybsza była Dunka.
W konkurencji 200 m motylkowym 9. miejsce zajął Krzysztof Chmielewski - 1.56,51 (do finału zabrakło 0,08 sek), a 13. był Jakub Majerski - 1.57,58.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?