MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi łodzianie zdobywają medale

Łodzianie mają sukcesy w zapasach
Łodzianie mają sukcesy w zapasach archiwum
Jedną z największych niespodzianek mistrzostw Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym był występ ucznia Gimnazjum nr 2 (dyr. Maria Dyhdalewicz) - Kamila Marczewskiego. Łodzianin zdobył brązowy medal w wadze 50 kg. Trenerami zawodnika są Jacek i Piotr Górscy.

W Międzyzdrojach odbyły się zawody o Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym. Dobrze spisali się zawodnicy ZTA Zgierz. Marcin Majka wywalczył drugie miejsce w kategorii 54 kg, a Jakub Muszyński trzecie w kategorii 85 kg. Dzięki tym osiągnięciom obydwaj zawodnicy zdobyli nominacje do Olimpiady Młodzierzy Szkolnej która odbędzie się w czerwcu w Krakowie.
Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódź) wygrała rywalizację młodziczek w III Ogólnoplskim Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym, który odbył się w Drzonkowie. Zdolna Julka rozstawiona z nr 1 w zawodach sprostała roli faworytki. Pokonała wszystkie rywalki, w tym w finale Katarzynę Węgrzyn ze Śnieżki Stronie Śląskie 3:0. Tylko tak dalej!