ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Utrudnienia na al. Kościuszki. Z obu stron wykopy i brak...

(pij)

2018-03-27 19:25

2018-03-27 20:37

Dodaj komentarz

Utrudnienia na al. Kościuszki. Z obu stron wykopy i brak sygnalizacji świetlnej! Do kiedy utrudnienia? [ZDJĘCIA]

(pij)

2018-03-27 19:25

Od kilku dni kierowcy narzekają na utrudnienia przejazdu przez skrzyżowaniu al. Kościuszki z ul. Żwirki, gdzie nie działa sygnalizacja świetlna. Na domiar złego, prawa nitka wschodniej jezdni alei (wiodąca w stronę centrum) jest rozkopana. Płotki otaczające wykop zwęziły ja do jednego pasa.
1/6

Roboty na wschodniej jezdni al. Kościuszki rozpoczęły się tydzień temu, we wtorek 20 marca. Nie zawsze szły pełną parą...

(© Piotr Jach)

  • Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu to uboczny skutek naprawy uszkodzonego wodociągu, który biegnie pod chodnikiem al. Kościuszki.
Brak świateł spowodowała awaria magistrali wodociągowej, do której doszło przed Archiwum Państwowym. Biegnąca pod chodnikiem dla pieszych 40-centymetrowa rura została uszkodzona na długości 4 metrów. By ją naprawić oraz przywrócić zasilanie archiwum w wodę, ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji musiały zdemontować latarnię i sygnalizator. Prace już zakończono. Trwa sprzątanie placu robót.

Po drugiej stronie al.
Kościuszki od kilku dni trwa usuwanie awarii ciepłowniczej. Rozkopana jezdnia nie wzbudza, rzecz jasna, entuzjazmu wśród kierowców zmuszonych do omijania barierek, za którymi z rzadka pojawiają się jacyś robotnicy. Zaopatrująca łodzian w ciepło Veolia uspokaja jednak, że prace w tym miejscu powinny zakończyć się w czwartek (29 marca). Naprawa przedłuża się, bo technologia odbudowy jezdni po wykopie wymaga, żeby betonowa podbudowa drogi dobrze związała zanim położy się na nią asfalt.

- W czwartek jezdnia już będzie wolna, a prace będą prowadzone już tylko po stronie parkingu przy al, Kościuszki, czyli poza pasem jezdni - zapewnia Robert Warchoł z Veolia Energia Łódź SA.


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
























Pogoda na czwartek:

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się