Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się XVII Targi Pracy dla studentów i absolwentów. Tysiące zainteresowanych, ponad pięćdziesięciu pracodawców

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wideo
od 16 lat
Oblegane stoiska, kolejki do osób rekrutujących, ścisk, tłok - w takich warunkach w czwartek 26 października odbywały się Targi Pracy w foyer budynku Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki. Ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza jest organizowana już po raz siedemnasty z myślą o studentach i absolwentach poszukujących zajęcia.

Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Te firmy chcą zatrudnić "młodego"

Ofertą praktyk, staży i pracy co roku interesuje się od 5 do 6 tysięcy młodych ludzi studiujących na łódzkich uczelniach. W tym roku mieli do wyboru propozycje pięćdziesięciu trzech pracodawców z branży finansowej, bankowej, informatycznej, Business Process Outsourcingu, czyli zlecania usług na zewnątrz. Ofertę zatrudnienia zaprezentowały też firmy z sektora produkcji, przemysłu, farmacji, transportu i logistyki. Były to m.in. ABB, Accenture, Alorica, Jeronimo Martins, Philips i Rossmann, ale i mniejsze przedsiębiorstwa i siedemnaście organizacji pozarządowych. Studenci i absolwenci mieli możliwość porozmawiać z pracodawcami, już aplikować o pracę, poznać procesy rekrutacyjne. Zainteresowani spotykali się z doradcami zawodowymi Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego, specjalistami, którym można było przedstawić do oceny swoje dokumenty aplikacyjne, a także skorzystali z usług profesjonalnego fotografa i zrobili zdjęcie do CV.

Najwięcej propozycji zatrudnienia dotyczy budowy i remontów, gastronomii, handlu, prac magazynowych oraz sezonowych.

Praca w Łodzi. Kogo do pracy poszukują firmy i przedsiębiors...

Gdzie pracować? W korporacji, małym przedsiębiorstwie czy organizacji pozarządowej?

Zatrudnienia szukali przede wszystkim studenci Uniwersytetu Łódzkiego, zarówno kierunków humanistycznych, jak i wydziałów socjologiczno-ekonomicznego i filologicznego (studenci uczący się niszowych języków są szczególnie poszukiwani przez pracodawców).
- Rynek pracy dla młodych ludzi - studentów i świeżo upieczonych absolwentów łódzkich uczelni - jest dzisiaj otwarty. Wielkie korporacje, sektor małych i średnich przedsiębiorstw chętnie sięgają po młodych ludzi, przyjmuje je na praktyki i płatne staże, po to, by po sprawdzeniu się mogli kontynuować przygodę z danym pracodawcą. Wydaje mi się, że rynek sprzyja młodym ludziom. Zachęcamy ich, by odważnie sięgali po nowe doświadczenia na rynku pracy, odrywali się od pierwotnie przyjętych założeń i standardowego myślenia. Często okazuje się, że inny pracodawca, a nawet inna branża, których nie brali wcześniej pod uwagę, stają się tymi wymarzonymi i studenci czy absolwenci czują się tam najlepiej. Pokazujemy także inną ścieżkę rozwoju zawodowego, nie tylko w korporacjach czy instytucjach publicznych, ale organizacjach pozarządowych - mówi Przemysław Fabjanowski, dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany