ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Łódzkie MPK kupiło cztery nowe fiaty do przewozu osób...

(SP)

2018-04-04 11:45

2018-04-04 11:45

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Łódzkie MPK kupiło cztery nowe fiaty do przewozu osób niepełnosprawnych

(SP)

2018-04-04 11:45

Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych łódzkiego MPK zakupił za 900 tys. zł cztery nowe fiaty ducato.
1/5

Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych łódzkiego MPK dysponuje 20 specjalistycznymi pojazdami marki Fiat Ducato.

(© MPK)

Niestety, nie oznacza to, że ZPON będzie dysponował większą niż dotąd flotą specjalistycznych pojazdów, które umożliwią dojazd np. niepełnosprawnym dzieciom do szkół. Nowe auta zastąpią te najbardziej wysłużone, więc nadal będzie ich dwadzieścia. Są również podobnie wyposażone, jak już używane fiaty ducato: przy tylnych drzwiach jest winda unosząca wózek do wnętrza auta, są specjalne miejsca w środku, gdzie bezpiecznie można je ustawić. Boczne przesuwane drzwi mają wysuwany stopień. To sprawdzone rozwiązania. Nowością jest kamera cofania, umożliwiająca kierowcy obserwację, czy ma dość miejsca, by opuścić windę i wysunąć rampę.
W ubiegłym roku ZPON przewiózł 94 tysiące niepełnosprawnych osób, z czego ponad 40 procent stanowią osoby poruszające się na wózkach. Z usług abonamentowych (wykupionych na cały rok) korzysta obecnie 311 osób – większość to uczniowie z różnym stopniem niepełnosprawności.

e1c-0d4b-49b1e9bdfbb5,1959f0d7-569d-8d63-596f-726986b0abd3,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1">

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Przewóz

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łodzianka (gość)  •

Oczywiście, że nadal będzie brakowało 3-4 pojazdów. Ta instytucja jest bardzo potrzebna, wręcz niezbędna. ZPON powinien być bardziej dostępny dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla dzieci. Przynajmniej jeden pojazd powinien dyżurować codziennie w godzinach nocnych, przynajmniej do godz. 24:00. Pieniądze na rozwój firmy muszą się znaleźć. Trzeba zatrudnić dodatkowo kilku przeszkolonych kierowców, mechaników i koniecznie powiększyć flotę. Teraz firma pracuje na pełnych obrotach, pracownicy są uprzejmi i pomocni, jednak zbyt często muszą odmawiać przejazdu z powodu braku wolnych pojazdów.

odpowiedzi (0)

skomentuj