ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Wypadek Beaty Szydło. Zarzuty dla kierującego seicento

red., jb, pb

2017-02-14 13:13

2017-02-14 19:44

232 Komentarze
Dodaj komentarz

Wypadek Beaty Szydło. Zarzuty dla kierującego seicento

red., jb, pb

2017-02-14 13:13

Kierowca seicento, który brał udział w piątkowym wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu usłyszał zarzuty prokuratorskie. Według Prokuratury Okręgowej w Krakowie 21-latek powinien odpowiadać za nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego. Sebastian K. nie przyznał się do winy. Beata Szydło złoży zeznania, gdy tylko pozwoli na to jej stan zdrowia.
Jak donosi RMF24, kierowca w czasie jazdy nie słuchał radia, bo znajdowało się w schowku. Zaznaczył, że miał także włączony kierunkowskaz. Tymczasem według prokuratora mężczyzna kierujący seicento nie włączył lewego kierunkowskazu podczas manewru skrętu oraz nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu.

Prokuratura podkreśla, że zebranych dowodów jest już na tyle dużo, iż nie ma podstaw, aby twierdzić, że ktoś inny może być winny wypadkowi.
- Beata Szydło również będzie składała zeznania, gdy tylko pozwoli na to jej stan zdrowia - dodał prokurator Włodzimierz Krzywicki podczas specjalnej konferencji prasowej. Dodał, że świadkowie, którzy wcześniej twierdzili, że nie słyszeli żadnych sygnałów dźwiękowych teraz twierdzą, że nie mogli ich słyszeć.

- Jedynymi bezpośrednimi świadkami zdarzenia, którzy zeznawali przed prokuraturą, są funkcjonariusze BOR. Prokuratura stara się ustalić innych świadków - zaznaczył prok. Krzywicki. Najbliżej stojący świadek, poza członkami BOR, znajdował się w odległości 200 metrów od wypadku.
17 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Expressu Ilustrowanego

Memy po wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu

Memy po wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu

Link do głównego zdjęcia

Prokuratura apeluje również do każdego, kto ma wiedzę o tym, jak wyglądał przebieg wypadku, by zgłosił się z tą informacją.

Przypomnijmy, że prokuratura postawiła zarzut jedynie na podstawie zeznań uczestników wypadku. Zarzuty zostały sformułowane jeszcze przed zabezpieczeniem monitoringu z przejazdy kolumny rządowej.

Sebastian K. złożył już wyjaśnienia. Obrońca zapowiedział weryfikację ustaleń prokuratury. Zaznaczył, że kierowcy, którzy jechali za 21-latkiem mogą mieć w procesie kluczowe znaczenie. Adwokat Sebastiana K. poprosił, by nie stawiać jeszcze wyroku.

Za około 2/3 tygodnie będzie gotowa opinia biegłych ws. rekonstrukcji wypadku.
Przesłuchanie 21-latka

Prowadzący seicento Sebastian K. jest podejrzany o spowodowanie wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu, którą poruszała się premier Beata Szydło. We wtorek rano jego adwokat poinformował, że poprosi o dostęp do wewnętrznych instrukcji Biura Ochrony Rządu.

Adwokat młodego kierowcy chce uzyskać dostęp do procedur ochrony oraz procedur opisujących jazdę samochodów w kolumnie rządowej. Z dokumentów wynika między innymi, jakie odległości powinny być zachowane między samochodami kolumny BOR.

Z udostępnionych nagrań monitoringu wynika, że między samochodami jest około 30 m przerwy. Rzecznik rządu Rafał Bochenek chwilę po wypadku zapewniał, że kolumna trzech pojazdów BOR była prawidłowo oznakowana i poruszała się z prędkością około 50 km na godzinę. Świadkowie wypadku twierdzą jednak, że samochody jechały znacznie szybciej.

- Kolumna mknęła na pewno szybciej niż 50 km na godzinę - mówi mężczyzna, który przyglądał się działaniom policji, stojąc przy ul. Orzeszkowej. Twierdzi, że widział, jak jechała kolumna, bo wtedy szedł na zakupy, ale wypadku nie widział.

Mieszkaniec bloku, który stoi w pobliżu miejsca zdarzenia, ze swojego mieszkania widział z kolei zbliżające się migające światła rządowych aut. Twierdzi, że nie było słychać, by auta miały włączoną sygnalizację dźwiękową.

Sebastian K. usłyszy we wtorek prawdopodobnie zarzut spowodowania wypadku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.Czytaj także: Kiedy pani premier wyjdzie ze szpitala?

Wypadek Beaty Szydło. Premier w szpitalu zostanie kilka dni

Czytaj także: Do wypadku doszło w kolejną miesięcznicę

Czytaj także: Wypadek Beaty Szydło. Z jaką prędkością jechało audi pani premier?


Autorka: Paulina Piotrowska

Komentarze

(232)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

niedługo na sygnałach po bułki beda jezdzic

+15 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xyz (gość)  •

w dalszym ciagu nie słyszałam ani słowa na temat DLACZEGO oni jechali jako UPRZYWILEJOWANI? czy to były sprawy wagi panstwowej? czy zwykły powrót na weekend? bo jak to drugie to juz im sie poprzewracało od tej władzy nie powiem gdzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

moderatorze(wiadomo o co biega)

+10 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jack (gość)  •

Dobry wieczór i pozdrawiam

skomentuj

Normalka

+10 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jack (gość)  •

Dziękuję-rozumiemy się b.dobrze..

odpowiedzi (0)

skomentuj

totalni????itd..

+10 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jack (gość)  •

Amber Gold ,HGW- reprywatyzacja,"uczciwi"sędziowie -to są problemy!! nieumyślne spowodowanie wypadku ,to żer dla pełowców i ich wyznawców...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jeśli to wina młodego z seicento

+16 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tiaaa (gość)  •

Jeśli ten młody nie wrzucił kierunkowskazu, miał słuchawki nie widział i nie słyszał sygnałów...
Jeśli BOR jechał 40km/h i bardzo uważał...

Jeśli nawet te wszystkie bajki to prawda...
...to na ch*j taki BOR, skoro byle chłystek w seicento rozbił rządową kolumnę i pancerny samochód?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ciekawe ile...

+8 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ernest (gość)  •

...w tym czasie zdążyli wynieść dokumentów z Warszawskiego ratusza?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dostrzegacie jakieś analogie w zachowaniach BOR?

+9 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tomek (gość)  •

https://www.youtube.com/watch?v=_1ecsTq_De8
W głowie się nie mieści. Że też rodzice jeszcze pchają chłopaczynę w polityczne szambo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

proces "stulecia "

+10 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

no i mamy nowy temat zastępczy okazja do arogancji politycznej awantur / nieroby z PO I Nowoczesnej /bo..jadąc z dużą szybkością by nie uderzyć w tego młodzieńca co się zagapił , kierowca BOR ominął go i uderzył w drzewo wszyscy żyja i to ważne a tu proces "stulecia' p.premier biega po szpitalu zdrowa i może już iść do pracy i powiedzieć suwerenowi ! o decyzjach politycznych z pobytu w Izraela korzyści czy nie dla kraju.....i inne spraw waqzne dla Polaków

odpowiedzi (0)

skomentuj

j.w.

+25 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nawrócony (gość)  •

Jak zwykle, każda władza, robi w konia biednych ludków... pani premier spaceruje w szpitalu, kontaktuje się z BORowcem a nie może powiedzieć dwóch zdań p r a w d y do prokuratora? Były lub nie "dźwięki" i "błyski" i finito, i cała reszta z PO i N oraz PIS, PSL brać się do roboty bo po to was utrzymujemy, kraj się wali!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

(prawie) wszystko jak trzeba

+36 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zenon (gość)  •

Prokurator otrzymał polecenie służbowe i je wykonał. Świadkowie też są i zeznają tak jak należy. A gdzie jest zapis z kamery czarnego bombowca???

odpowiedzi (0)

skomentuj

albo pedał albo pisowiec co za kraj

+17 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gg (gość)  •

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 16 »