Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasi pływacy zdobywają medale mistrzostw Polski

Ewa Ścieszko
Ewa Ścieszko Paweł Łacheta
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła złoty krążek w wyścigu na 50 dow podczs pływackich mistrzostw Polski.

Łodzianka uzyskała czas 25,33 s. Do minimum olimijskiego zabrało jej 0,06 s. Prawdziwy pech. Ola spróbuje uzyskać minimum na 50 dow., startując w wyścigu 100 dow. Mamy wielką nadzieję, że jej się uda.
Drugi złoty krążek to zasługa zawodniczki AZS UŁ PŁ Ewy Ścieszko, która wygrała wyścig 50 klas. - 32, 34 s.
Zawodnik MKS Trójka Filip Wypych wywalczył brązowy medal na 50 dow. W eliminacjach uzyskał czas 22,42 s (minimum olimpijskie 22,11 s). W finałach było trochę gorzej. Łodzianin uzyskał czas 22,60 s. I on powalczy o minimum podczas wyścigu na 100 dow. W wyścigu 50 klas. Filip był piąty (28,92 s).
Trzecie miejsce na 800 dow. zdobyła Justyna Burska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) - 8.48,32, która była też ósma na 200 dow. - 2.05,27.
Trzeci na 400 zm. był Dawid Szwedzki (Piątka Konstantynów), który uzyskał czas 4.27,80, a przy okazji wywalczył minimum na mistrzostwa Europy juniorów.
Na ósmym miesjcu skończyła wy.cig na 400 zm. Katarzyna Szpucha (Olimpijczyk Aleksandrów) - 5.01,99.
Otylia Jędrzejczak zwyciężyła na 200 motyl. czasem 2.09,36, ale do zdobycia kwalifikacji zabrakło jej 0,41 s.
Sensacyjnym zwycięzcą wyścigu na 200 m stylem grzbietowym, czasem 2.01,72, został Krzysztof Jankiewicz (UKS Nawa Skierniewice). W finale zabrakło bowiem Radosława Kawęckiego, który w eliminacjach został zdyskwalifikowany za falstart. Na 100 grzb. Jankiewicz był czwarty - 55,93 s.
Nie zawiedli natomiast Konrad Czerniak (Wisła Puławy) i Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa), którzy pewnie zwyciężyli na 50 m kraulem (22,04) i 200 m stylem motylkowym (1.56,64). Obaj kolejny raz popłynęli poniżej wymaganego minimum.
Nieźle spisali się młodzi pływacy Trójki. Bartłomiej Lassek był 10. na 1500 dow., Maciej Sobczyk - 14. na 200 grzb., a Kamil Sobczyk też 14 na 50 dow. Łukasz Borkowski zajął 17. miejsce na 200 motyl.