Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 0:3. Trzecie zwycięstwo łódzkich siatkarek

Heike Beier była najlepszą zawodniczką meczu.
Heike Beier była najlepszą zawodniczką meczu. Łukasz Kasprzak
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo – tak dobrze na początku rozgrywek siatkarki Budowlanych Łódź nie spisywały się jeszcze w historii swoich występów w ekstraklasie. W Bydgoszczy 3:0 rozbiły Pałac.

W dwóch pierwszych meczach łodzianki pokonały 3:0 Legionovię i 3:2 Aluprof. Ich rywalki walczyły zaś o pierwsze punkty w sezonie. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego szybko jednak pokazały, że te marzenia gospodynie muszą odłozyć do następnego spotkania.

Od początku łodzianki walczyły o pełną pulę, a ich prowadzenie w pierwszym secie nie było zagrożone nawet przez chwilę. Gospodynie w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać szalejącej Heike Beier.

Drugi set był wyrównany do stanu 15:17, później drugi bieg włączyły siatkarki Budowlanych i po asie serwisowym Martyny Grajber oraz ataku Ewelina Brzezińska łodzianki prowadziły 20:16, a zwycięstwo 25:20 w secie przypieczętowała Gabriela Polańska.

Trzecia partia wyglądała podobnie. Wymiana ciosów trwała do stanu 16:16. Później gospodynie myliły się coraz częściej, a do tego traciły nerwy (żółtą kartką ukarany został m.in. trener Pałacu Adam Grabowski). Z kolejnej wygranej i trzech punktów, łodzianki cieszyły się po skutecznym ataku Daiany Muresan i błędzie miejscowych.

To był pierwszy z serii czterech z rzędu meczów siatkarek Budowlanych na wyjeździe. W sobotę zmierzą się w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO.

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)
Budowlani: Muresan 16, Polańska 9, Pycia 7, Beier 11, Brzezińska 11, Vincourova 2 i Medyńska (libero) oraz Tobiasz, Twardowska 1, Woźniczka, Grajber 2.