Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pedagog lub psycholog dla łodzian. Łódzka fundacja pomoże w rozwiązywaniu problemów osobistych, rodzinnych, ekonomicznych

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Osoby w kryzysie życiowym mogą szukać pomocy w fundacji lub w MOPS.
Osoby w kryzysie życiowym mogą szukać pomocy w fundacji lub w MOPS. Archiwum Polskapress
Łodzianie, którzy znaleźli się w sytuacjach kryzysowych, zmagające się z problemami osobistymi i rodzinnymi, które wywołują poczucie bezradności i zagrażają wykluczeniem społecznym mogą liczyć na wsparcie specjalistów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał Fundacji Wsparcia Psychospołecznego środki finansujące te działania.

Wizyty u pedagoga, psychologa i prawnika zostały zorganizowane w ramach zadania "Prowadzenie jednostek specjalistycznego poradnictwa" zapewnia Fundacja Wsparcia Psychospołecznego. Są to spotkania bezpłatne finansowane z budżetu miasta.

Pedagodzy i psycholodzy pomagają spojrzeć racjonalnie na konkretny problem osobisty czy rodzinny oraz wdrożyć zmiany w podejściu do tego wyzwania. Ta forma pomagania w pewnym stopniu modyfikuje postawy. Poprawa sytuacji bywa w zasięgu ręki, lecz nierzadko wymaga pewnego wysiłku – wyjaśnia Rafał Osiński z Fundacji Wsparcia Psychospołecznego.

Zapisy na wizyty są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 794 430 463 oraz pocztą elektroniczną: [email protected]. Zgłaszający się po pomoc mogą wziąć udział w pojedynczej konsultacji albo cyklu wizyt - w zależności od okoliczności życiowych i potrzeb. Spotkania odbywają się w różne dni tygodnia (robocze i wolne), w gabinetach zlokalizowanych w trzech rejonach miasta – przy ul. Piotrkowskiej 270 lok. 422, ul. Strzelców Kaniowskich 71, ul. Zbożowej 9.

Wyboru konkretnego specjalisty – pedagoga lub psychologa - dokonujemy w trakcie przyjmowania zgłoszenia. Dodatkowo dwa razy w miesiącu w sprawach rodzinnych, lokalowych i zabezpieczenia społecznego porad udziela prawnik. W uzasadnionych przypadkach możliwe są wizyty domowe specjalistów – mówi Rafał Osiński.

Osoby, które nie radzą sobie z problemami mogą również skorzystać z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. W ramach tej instytucji, przy ul. Tramwajowej 21, działa Wydział Przeciwdziałania Przemocy Domowej, do którego można zgłosić się po pomoc w godzinach funkcjonowania urzędu (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17). Pracownicy Wydziału we współpracy z Policją zajmują się m.in. procedowaniem Niebieskich Kart. Po przeanalizowaniu sytuacji osób potrzebujących wsparcia mogą dopomóc również w uzyskaniu pomocy psychologicznej, pedagogicznej, prawnej czy asystenta rodziny.

W strukturach MOPS są zatrudnieni psycholodzy, pedagodzy czy asystenci rodziny, do których kierujemy osoby wymagające wsparcia. Potrzeby są jednak znacznie większe, dlatego współpracujemy z Fundacją Wsparcia Psychospołecznego – mówi Kamila Smyczek, p.o. zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany