MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piąte miejsce Pauliny Piechoty w Wojskowych Światowych Igrzyskach Sportowych

Występy łódzkich pływaków

W trzecim dniu Wojskowych Światowych Igrzysk Sportowych w chińskim Wuchan, łodzianka Paulina Piechota z UKS 190 zajęła 5 miejsce na dystansie 1500 m dowolnym – 16:38,45. Wcześniej w konkurencji 400 m dowolnym uplasowała się na 9 pozycji.
Paulina podróżuje po świecie. Została powołana do 12-osobowej reprezentacji Polski n zawody Pucharu Świata, które od 7 listopada rozgrywane będą w Katarze w Doha.
Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź pływał w finałowym wyścigu na 100 m klasycznym, w którym zajął 8 miejsce z czasem 1:02,80 (el. 1:02,65). W konkurencji 50 m klasycznym był 10-ty – 28,99.
Polscy pływacy zdobyli już w Wuchan siedem medali. Konrad Czerniak (AZS Lublin) wywalczył srebro na 50 m motylkowym – 23,72 i brąz na 100 m motylkowym – 52,92, Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) brązowy na 100 m grzbietowym 1:01,75, łodzianin Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław) brązowy na 400 m zmiennym – 4:18,35, Kacper Majchrzak (Warta Poznań) brązowy na 200 m dowolnym – 1:47,51. Dwa brązowe wypływały też sztafety: męska na 4x200 m dowolnym i kobieca na 4x100 m zmiennym. Czekamy na kolejne udane występy naszych zawodników.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?