Piłkarskie mistrzostwa świata U-20. Porażka z Włochami i koniec mundialu dla Polaków [zdjęcia]

hof
W meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostwa świata U-20, rozegranym w Gdyni, Włochy pokonały Polskę 1:0. Ten wynik oznacza, że biało-czerwoni pożegnali się z mundialem.

– Opuszczamy Łódź, ale fajnie byłoby tu wrócić – zapowiedział Magiera po meczu z Senegalem. Nie spełniło się życzenie selekcjonera polskiego zespołu.
Początek niedzielnego spotkania był nawet obiecujący w wykonaniu Polaków. Nasi piłkarze starali się i to mocno, ale już po dwóch kwadransach uwidoczniła się przewaga rywali.

W 37 minucie meczu w naszym polu karnym Dominik Steczyk zagrał ręką. Sędzia nie miał wątpliwości, że doszło do złamania przepisów i podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Andrea Pinamonti, który technicznym strzałem pokonał Radosława Majeckiego.

W 51 minucie Polacy powinni doprowadzić do wyrównania. Niestety, Marcel Zylla z bliska nie zdołał pokonać włoskiego bramkarza.

W 78 Andrea Pinamonti nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Majeckim. Ogromne szczęście Orłów. W końcówce spotkania nasi piłkarza atakowali z pasją, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Włoch - Polska 1:0 (1:0)

1:0 - Andrea Pinamonti (38, karny)

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota (83, Adrian Benedyczak), Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz (76, Tymoteusz Puchacz) - Jakub Bednarczyk, Tomasz Makowski (59, David Kopacz), Bartosz Slisz, Marcel Zylla, Michał Skóraś - Dominik Steczyk.

Włochy: Alessandro Plizzari - Matteo Gabbia, Enrico Del Prato, Luca Ranieri - Raoul Bellanova, Salvatore Esposito (89, Domenico Alberico), Davide Frattesi, Luca Pellegrini, Alessandro Tripaldelli - Gianluca Scamacca (69, Christian Capone), Andrea Pinamonti.