MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PKO Ekstraklasa. PGE Stal Mielec remisuje z Pogonią Szczecin. Świetny mecz Mateusza Kochalskiego [ZDJĘCIA]

Marcin Jastrzębski
Piłkarze PGE Stali Mielec zremisowali na własnym boisku 0:0 z Pogonią Szczecin. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu był bramkarz PGE Stali – Mateusz Kochalski. Zobacz zdjęcia.

Mielczanie nie wyobrażali sobie innego pożegnania z własnym stadionem jak zgarnięcie trzech punktów. W pierwszych minutach gra toczyła się w środku pola, ale podopieczni Kamila Kieresia szukali też kreatywnych rozwiązań. Po odważnym wyjściu spod własnej bramki Maciej Domański uruchomił Piotr Wlazło, a ten wyłożył piłkę Igorowi Strzałkowi. Jego próba została jednak zablokowana.

Po 20 minutach gry PGE Stali opłacił się mocny pressing na przeciwniku. Kacprowi Smolińskiego piłkę zabrał Strzałek, wydawało się, że dobrze wychodzi już na sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni, ale w ostatniej chwili Smoliński wytrącił piłkę młodemu wychowankowi Legii Warszawa.

W końcówce pierwszej połowie zakotłowało się dwa razy pod bramką Mateusza Kochalskiego. Strzał Alexandra Gorgona zablokował w ostatniej chwili Bert Esselink.

Kilka minut po przerwie „Portowcy” mieli w ciągu kilku sekund dwie doskonałe szanse na otworzenie wyniku. Kochalski obronił jednak strzały Adriana Przyborka i Linusa Wahlqvista. Niedługo później do piłki rzuconej za plecy obrońców PGE Stali dopadł Kamil Grosicki, wydawało się, że odda skuteczny strzał, ale chyba zwlekał za długo i jego próbę zablokował Kochalski.

Biało-niebiescy nie chcieli bronić bezbramkowego remisu i ruszyli do ataku. Po fajnej akcji z lewej strony piłkę przed bramkę Pogoni dogrywał Krystian Getinger, ale nie znalazł się nikt, kto mógł zamknąć tę akcję.

Portowcy postawili na grę bezpośrednia czyli długie piłki, kierowane głównie do Grosickiego. Obrońców biało-niebieskich niepokoił też Ethymis Koulouris, który powinien mieć asystę, ale strzał Benedikta Zecha i dobitkę Wahlqvista skutecznie bronił Kochalski.

PGE Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:0

PGE Stal: Kochalski - Jaunzems, Esselink, Matras, Pingot, Getinger - Domański (81 Stępień), Guillaumier, Wlazło, Strzałek (61 Hinokio) - Szkurin (90 Wolsztyński). Trener Kamil Kiereś.

Pogoń: Cojocaru - Wahlqvist (57 Malec), Lončar, Zech, Smoliński (57 Borges) - Wędrychowski (67 Biczachczjan), Ulvestad, Gorgon, Przyborek (84 Paryzek), Grosicki - Kouloúris. Trener Jens Gustafsson.