ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nasze Dobre Łódzkie 2016. Głosujemy!

ei24

2016-10-06 16:48

2016-10-11 13:16

Nasze Dobre Łódzkie 2016. Głosujemy!

ei24

2016-10-06 16:48

Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie konkursu „Nasze Dobre Łódzkie 2016”. Przez trzy tygodnie Czytelnicy trzech gazet będą wybierać produkty i usługi będące łódzkimi „naj”. W plebiscycie Nasze Dobre Łódzkie 2016 chcemy promować towary i usługi, powstające dzięki firmom z województwa łódzkiego. Chodzi o te produkty i usługi, które ze względu na jakość, a także popularność wśród mieszkańców, stanowią wzór godny naśladowania. Plebiscyt organizują redakcje trzech gazet: „Expressu Ilustrowanego”, „Dziennika Łódzkiego” i „Naszego Miasta”. Plebiscyt odbywa się w dwóch kategoriach.
 • Przyjazne dla środowiska, oszczędne, lekkie, nowoczesne i niezwykle wytrzymałe. Znajdują szerokie zastosowanie w sektorze inżynierii lądowej i wodnej oraz projektach infrastrukturalnych z zakresu hydrotechniki, w tym m. in.:  wzmacnianiu wałów przeciwpowodziowych, regulacji brzegów rzek i innych zbiorników wodnych a także budowie ścianek szczelnych i oporowych.
 • Szukasz niebanalnej rozrywki? Znajdziesz ją właśnie tutaj, w Muzeum Animacji w Łodzi: kino, interaktywne muzeum, warsztaty filmowe, urodziny dziecka, eventy firmowe, pikniki rodzinne, a wszystko w jednym miejscu – to właśnie nasza łódzka perełka i ikona polskiej sztuki filmowej – Se-ma-for. W nowej lokalizacji rozwiniemy skrzydła filmowej Łodzi!
 • Walewice to historyczne miejsce z XVIII-wiecznym pałacem Marii Walewskiej oraz największą w Polsce stadniną koni rasy półkrwi angloarabskiej z doskonałym zapleczem jeździeckim. Pałac i Stadninę rozsławia Gospodarstwo Walewice z ponad 100-letnią tradycją, w którym prowadzona jest ekologiczna hodowla ryb, bydła oraz uprawa roślin. 
Na naszą ofertę składają się:
usługi hotelowe,
organizacja uroczystości i konferencji,
nauka jazdy konnej, pensjonat dla koni, hodowla i sprzedaż koni rasy półkrwi szlachetnej (angloarabskiej),
przejazdy bryczką, zwiedzanie Pałacu i Stadniny Walewice z przewodnikiem
 • Parada jest stałym elementem Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. To barwne przedsięwzięcie pokazuje kreatywność mieszkańców miasta. W tym roku w inicjatywie wzięło udział blisko 4 tysiące osób, które utworzyły ponad 50 paradnych grup! Trasa barwnego przemarszu tradycyjnie prowadziła głównymi ulicami Skierniewic.
 • Poduszka ciążowa w kształcie cyfry
 • Poznajcie szpital PRO-Familia, w którym dbamy o komfort, zdrowie i bezpieczeństwo przyszłych mam oraz ich dzieci. Naszą misją jest holistyczne traktowanie pacjentek, ze szczególnym uwzględnieniem roli bliskich, w tym wyjątkowym dla nich czasie. 
Już w pierwszym roku działalności powitaliśmy na świecie 1500 maluszków. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej rodziny, komfortowym warunkom pobytu oraz doświadczonemu personelowi medycznemu, bardzo szybko zdobyliśmy zaufanie pacjentek z regionu łódzkiego. 
Dlaczego warto rodzić u nas?
PRO Familię tworzy doświadczony i ceniony zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych, posiadający międzynarodowe certyfikaty w swoich specjalizacjach.
 • Ścieżka edukacyjna powstała w maju 2015 r., a w maju 2016 r. przystąpiliśmy do sieci Zagród Edukacyjnych wspieranych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W sposób przyjazny opowiadamy im o tym, jak pszczelarstwo powstało, od czego się zaczęło, jak ewaluowało. Pokazujemy żywe pszczoły - zarówno w szklanym ulu, jak i poprzez pokazanie ramek z pszczołami. Dzieci mogą założyć prawdziwy strój pszczelarza i bezpieczne słuchać opowieści o życiu i organizacji rodzin pszczelich mogąc je z bliska obserwować. Na terenie pasieki dzieci mogą się również swobodnie bawić na torach przeszkód, podziwiać okoliczną przyrodę. Na chwilę przenosimy naszych Gości do pięknego świata pszczół i przyrody – do krainy słodkości i zdrowia.
 • Befsztyk tatarski tzw. „tatar” produkowany jest z najlepszych gatunków rodzimej wołowiny, doprawiony naturalnymi przyprawami najwyższej jakości. Nasz befsztyk tatarski jest zbliżony smakiem i jakością do wyrobów domowych, co powoduje uznanie wśród Naszych odbiorców na terenie całego kraju.
Befsztyk tatarski dostarczany konsumentom jest zawsze świeży, produkowany tylko na zamówienia z codziennych dostaw polskiej wołowiny. 
W zakładzie produkującym befsztyka tatarskiego wdrożony został system HACCAP i prowadzony jest stały nadzór weterynaryjny, co gwarantuje bezpieczeństwo naszych wyrobów.
 • Chlebek IG - chlebek o niskim indeksie glikemicznym może znacząco poprawić kondycję zdrowotną organizmu i komfort życia. Chleb ten to idealna propozycja dla konsumentów odżywiających się w sposób świadomy Możemy do nich zaliczyć zarówno osoby cierpiące na schorzenia cywilizacyjne (otyłość, cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia itp.), jak również osoby zdrowe, które po prostu chcą utrzymać dobrą formę. Odżywiaj się smacznie i zdrowo.
 • Suflidowo- to firma z 40 letnim doświadczeniem w produkcji jaj konsumpcyjnych. Stawia ona na rozwój, o czym świadczą kolejne oddziały w Głupicach, Teresinie i Lipinie. Kierując się mottem : „Solidność jak nakazuje tradycja, nowoczesność jak wymaga przyszłość”, oferuje swoim klientom wyjątkową markę jaj „żółteZnatury, która pochodzi od kur karmionych własną paszą z dodatkiem wyciągu z kwiatu nagietka, czerwonej papryki, wolną od sztucznych barwników oraz GMO. Jaja „żółteZnatury” to gwarancja smaku, jakości, bezpieczeństwa czym zdobywają uznanie coraz większego grona konsumentów.
 • Kaszanka Gruba Extra jest najwyższej jakości produktem oferowanym przez MASARNIĘ KRZYŚ.
Swój wyjątkowy, prawdziwie polski smak zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu w produkcji wyrobów podrobowych, opartemu w tradycji smaku regionu łódzkiego. Naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki, doskonale dobrane przyprawy, bogaty smak kaszy gryczanej w połączeniu z wątrobą składają się na końcowy efekt doskonałego produktu.
 • Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A. jest ważnym miejscem wprowadzania na
rynek świeżych owoców i warzyw wyprodukowanych w zagłębiu sadowniczym
oraz warzywniczym województwa łódzkiego i zachodniego Mazowsza.
Najważniejszym w działalności Łódzkiego Rynku Hurtowego ZJAZDOWA S.A. jest spełnienie
wymagań klientów dokonujących zakupów poprzez umiejętną organizację
rynku i sposób udostępniania powierzchni handlowych.
 • Śmietana 18%
Śmietana o zawartości 18% tłuszczu jest doskonałym dodatkiem do sosów, sałatek a przy odrobinie wprawy kulinarnej również do zup. Produkt nie jest poddawany procesowi termizacji i dlatego zawarte w niej białko zachowuje najwyższe walory odżywcze i smakowe. Naszej śmietany nie musimy zagęszczać popularnymi dzisiaj hydrokoloidami dopuszczonymi prawem. Gęstą konsystencję zapewniają wysoka jakość surowca, wyłącznie z województwa łódzkiego, kultury bakterii mlekowych wzbogacone szlachetnymi bifidobakteriami oraz odpowiedni proces technologiczny.
Posiadamy w ofercie w dwóch rodzajach opakowania 200 g i 400 g.
 • Torcik argentyński - połączenie wyrafinowanego smaku bez z aksamitnym kremem czekoladowo-orzechowym z dodatkiem rozpływającego się w ustach kajmaku i mocnego alkoholu.
 • Twarożek luksusowy (na rynku łódzkim co najmniej od 1990 r )

Twarożek wiejski – to doskonała kompozycja walorów sera twarogowego i śmietanki. Surowcem do produkcji jest świeże mleko z woj. Łódzkiego. 
Naturalnie powstające ziarno i dodatek świeżej śmietanki sprawiają że smak produktu zaspokaja od lat gusta najwybredniejszych łodzian. Poza mlekiem i specjalnie przygotowywanymi kulturami bakterii do ukwaszania nie zawiera żadnych dodatków. Aby zwiększyć zastosowanie twarożku nie solimy go w toku produkcji. 
Dostępny jest w naszej ofercie twarożek wiejski: luksusowy i ze szczypiorkiem.
 • Święcicki Zdrój poprzez swoje bogate właściwości, wspomaga ludzi w każdym wieku. Zbilansowana zawartość soli mineralnych, a przede wszystkim wysokie pH wynoszące 8,3 sprawiają, że ta naturalna woda alkaliczna jest niezwykle pomocna w zwalczaniu skutków zakwaszenia organizmu, przyczynia się do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, a także odpowiedniej kondycji. Wodę Święcicki Zdrój wydobywamy z podziemnych źródeł w okolicach Żeromina. Przyświeca nam jeden cel: pragniemy zamknąć w butelce to, co najlepszego stworzyła dla nas natura.
NASZE DOBRE ŁÓDZKIE 2016 Produkt/usługa spożywcza. TUTAJ Głosujemy!

NASZE DOBRE ŁÓDZKIE 2016 Produkt/usługa. TUTAJ Głosujemy!

Zasady głosowania w konkursie „Nasze Dobre Łódzkie 2016”


Przez trzy tygodnie Czytelnicy trzech gazet będą wybierać produkty i usługi będące łódzkimi „naj”. Plebiscyt odbywa się w dwóch kategoriach.
Plebiscyt organizują redakcje trzech gazet: „Expressu Ilustrowanego”, „Dziennika Łódzkiego” i „Naszego Miasta”. Oto zasady głosowania:
1. Wybór odbywać się będzie od 7 października 2016 r. od godz. 10.00 do dnia 28 października 2016 r. do godziny 23.59.59 poprzez przesłanie SMS na numer 72355, w treści wpisując:
DS. po kropce wpisując numer wybranego kandydata - w kategorii produkt/usługa spożywcza
DP. po kropce wpisując numer wybranego kandydata - w kategorii produkt/usługa.
Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Jeden wysłany SMS to 15 punktów w Plebiscycie na daną kandydaturę.
Uczestnik plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów za pośrednictwem SMS-ów.
2.Głosowanie za pośrednictwem aplikacji FB – które potrwa od 7 października 2016 r. od godz. 10.00 do 28 października 2016 r., do godz. 23.59.59 i obywać się będzie na następujących warunkach:
a. uczestnicy muszą zalogować się na swoje konto FB,
b. uczestnicy muszą powiązać swoje konto na FB, ze swoim kontem w serwisie dzienniklodzki.pl,
c. warunkiem koniecznym do oddania głosu jest umożliwienie publikacji postu na tablicy właściciela konta w aplikacji FB w jego imieniu,
d. jedno kliknięcie to 5 punkty w Plebiscycie na daną kandydaturę,
e. dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi 1 za pośrednictwem jednego konta uczestnika w aplikacji FB.
3. Kapituła Plebiscytu spośród zgłoszonych produktów wybiera i nadaje tytuł „Nasze Dobre Łódzkie 2016” – Znak Jakości „Dziennika Łódzkiego”, „Expressu Ilustrowanego”, „Nasze Miasto.pl”.
W każdej kategorii zostaną przyznane głosami Czytelników gazet trzy nagrody główne: Złoty, Srebrny i Brązowy Znak Jakości.
Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku listopada na łamach gazet, w listopadzie odbędzie się też finałowa gala w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Szczegółowe informacje o plebiscycie i zasadach zgłoszenia można uzyskać pisząc na adres kinga.szporak@polskapress.pl lub telefonując pod numer: (42) 665 93 57.