Pływanie. Brawo!!! Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź z minimum na mistrzostwa Europy

Aleksandra Knop z UKS 190 zdobyła minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie

Łodzianka pokonała dystans 200 m motylkowym w czasie 2.13,40 (minimum 2.13,70) i zdecydowanie wyprzedziła wszystkie rywalki podczas Arena Grand Prix w Warszawie..
Łódzcy pływacy wystartowali na 50-metrowej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w kolejnej rundzie Arena Grand Prix Polski w pływaniu. W ostatniej chwili wycofali się z listy startowej Paulina Piechota (UKS 190) i Jan Kałusowski (MKS Trójka). Nie startowali także „azetesiacy” Jakub Kraska i Marcel Wągrowski.
Ola Knop na 200 m motylkowym odniosła jedyne zwycięstwo z grona łodzian. W wyścigu na 200 m dowolnym była trzecia 2.02,86, a tuż za nią uplasowała się Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) 2.02,99. Dobrze zaprezentował się Mikołaj Malec z MKS Trójka, który po okresie studiowania i trenowania w USA, wrócił by wystartować w mistrzostwach Polski. Mikołaj w stylu grzbietowym zajął drugie miejsce na 100 m – 57,00 i był trzeci na 200 m – 2.01,65. Drugą lokatę na 200 m zmiennym wywalczyła Zuzanna Dzwonnik (UKS 190) z czasem 2.20,84, a na trzeciej pozycji ukończyły wyścigi Katarzyna Szlęk (UKS 190) 400 m dowolnym – 4.24,97 i Beata Maciejewska (UKS SP 149) 400 m zmiennym – 5.15,60. Z młodszych zawodników najlepiej spisał się Kacper Płoszka z MKS Jedynka, który wygrał punktację juniorów 16-letnich.