Pływanie. Dwa złote medale mistrzostw Polski Aleksandry Knop

W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 1718 lat.

Po trzy medale wywalczyli Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź i Bartosz Skóra z UKS Piątka Konstantynów. Łodzianka zdobyła złote krążki na 400 oraz 800 m dowolnym i srebrny na 200 m dowolnym. Bartosz natomiast zajął drugie miejsce i srebrne medale w konkurencjach 50 i 100 m klasycznym, a na 200 m klasycznym był trzeci i zdobył brąz. Trenerami zawodników UKS 190 są: Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk, a szkoleniowcem Piątki jest Tomasz Kotus. Miejsca w finałowych wyścigach wywalczyli jeszcze: Kacper Lik i Konrad Zieliński (UKS 190), Beata Maciejewska (UKS 149), Nikola Błażejewska (Wodnik Łask) i Dawid Romanowski (Piątka Konstantynów).
Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski Juniorów 16letnich, które odbyły się na pływalni w Gliwicach, została Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski. Zawodniczka trenująca w Łodzi z pływakami MKS Jedynka pod okiem trenera Bartosza Olejarczyka wystartowała pięć razy w konkurencjach 50, 100, 200, 400, 800 dowolnym i zdobyła pięć złotych medali. Najwartościowszy wynik uzyskała na dystansie 400 m 4:10,59.
Dwa srebrne medale na dystansach 200 m motylkowym i 400 m zmiennym wywalczyła Maja Mikołajczyk z UKS SP 149, podopieczna trenerki Danuty Jagiełło. Po jednym srebrnym medalu zdobyli Gabriela Kowalczyk z MKS Trójka na 200 m klasycznym (trenerzy Tomasz Melka i Maciej Młynarczyk) oraz Sergiusz Gołacki z UKS 190 na najdłuższym dystansie w mistrzostwach 1500 m dowolnym. Brązowy krążek zapewniła sobie jego koleżanka klubowa Wiktoria Wrzesińska w konkurencji 800 m dowolnym (trenerzy Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk).
W finałach walczyli również: Szymon Iskra (Piątka Konstantynów), Maksymilian Leśniak (UKS 190), Zofia Kruzerowska (MKS Jedynka), Bartosz Stanisławski (MKS Trójka) i Kamila Haładyn (UKS 149).