Pływanie - Grad Prix Polski. Ola Knop błysnęła formą

Zwycięzcami pływackich zawodów Grand Prix Polski w Lublinie okazali się Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław i Kacper Majchrzak z Warty Poznań.

O sukces w punktacji kraulistek walczyły aż trzy łodzianki: Milena Karpisz z KU AZS PŁ, Paulina Piechota i Aleksandra Knop z UKS 190.
Tym razem wygrała Karpisz, a na drugiej pozycji uplasowała się Knop. Reprezentantka akademickiego klubu wygrała wyścig na 800 m dowolnym, a w klasyfikacji ogólnej zajęła piąte miejsce.
Bardzo dobrze na lubelskiej pływalni spisywała się Aleksandra Knop, która okazała się najlepsza na dystansie 200 m dowolnym. Ola zwyciężyła też w punktacji juniorek 15letnich. Trzecie miejsce w gronie 16latek zajęła Klaudia Skibiak z UKS 190.
W męskich klasyfikacjach najwyżej z łódzkich zawodników plasowali się: Konrad Zieliński (UKS 190) pierwszy w kategorii 15latków, Jakub Kraska (KU AZS PŁ) najlepszy w kategorii 1718 lat i Jan Kałusowski (MKS Trójka) drugi w kat. 1718 lat.
Niestety, w zawodach nie wystąpiła dwójka łódzkich asów Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk i Filip Wypych. Gdyby startowali sukcesów na pewno byłoby więcej.