Pływanie. Mistrzostwa masters. Są sukcesy - grad medali

Na pływalni Zatoki Sportu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Masters by Decathlon w pływaniu.

Wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji medalowej zwyciężył Masters Zgierz, gromadząc 90 medali (47 złotych, 28 srebrnych i 15 brązowych). Masters Łódź zdobył 21 krążków (3, 7, 11).
Najlepszym zawodnikiem zawodów był olimpijczyk z Sydney 2000 r. Marcin Kaczmarek z Legii Warszawa, który na dystansie 100 m grzbietowym w kategorii 40-44 lata wynikiem 56,69 ustanowił nowy rekord Europy. Najlepszym łódzkim zawodnikiem w klasyfikacji punktowej był Adrian Styrzyński z Masters Zgierz, były pływak Startu Łódź.
Wśród kobiet 5. miejsce zajęła Daria Fajkowska z Masters Zgierz, która została najwyżej sklasyfikowaną multimedalistką, wywalczyła bowiem 10 złotych medali.
9 złotych medali zdobył Roman Wiczel, Małgorzata Ścibiorek 8 złotych i 2 srebrne, a Urszula Mróz (wszyscy Masters Zgierz) 7 złotych i 2 srebrne.
A oto wszyscy pozostali medaliści z regionu łódzkiego: Waldemar Jagiełło, Wojciech Szymański, Michał Woźniak, Sergiusz Olejniczak, Włodzimierz Przytulski, Zbigniew Maciejczyk, Maja Klusek, Jacek Dziarek, Andrzej Sypniewski, Krzysztof Bednarek, Adrianna Rzewulska, Ewa Walencik-Zimna, Tomasz Niedźwiedź  (wszyscy Masters Łódź), Igor Olejarczyk, Anna Ostrowska, Joanna Wilińska-Nowak, Monika Kurstak-Jagiełło, Julia Kałczak, Monika Klarecka, Przemysław Michniewski, Jakub Karczmarczyk (wszyscy Masters Łódź), Maciej Kaczmarski (Niezrzeszony).
Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy wystawiali organizatorom ocenę wzorową. A czele komitetu organizacyjnego stali  Łukasz Raj (prezes Masters Łódź) i Andrzej Wencław (Masters Zgierz).