MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pływanie - mistrzostwa Polski. Znakomity występ zawodników MKS Trójka

W Olsztynie odbyły się pływackie mistrzostwa Polski 14-latków. Pływacy naszego regionu zdobyli 18 medali. Najwięcej krążków zgarnęła ekipa MKS Trójka, podopieczni trenerów Tomasza Melki i Macieja Młynarczyka.

Mistrzem Polski na dystansie 200 m grzbietowym z czasem 2.03,81 został Olivier Urbaniak. Zdobył on także srebrne medale w konkurencjach 50 i 100 m grzbietowym oraz brązowy na 100 m zmiennym. Złoty medal wywalczył także drugi zawodnik MKS Trójka, Jan Gajda. Wygrał finał na dystansie 200 m motylkowym czasem 2.06,04, a na 100 m tym samym stylem uplasował się na 2. miejscu. Trzy medale zdobyły sztafety chłopców. Srebrne na 4x100 m zmiennym: O. Urbaniak, J. Kaszubski, J. Gajda i P. Piątkiewicz oraz 4x100 m dowolnym: O. Urbaniak, K. Selder, J. Gajda i P. Piątkiewicz. Ten sam skład zapewnił sobie brąz na 4x200 m dowolnym.

Trzy srebrne medale wywalczyły zawodniczki Nawy Skierniewice. Dwa w  indywidualnych wyścigach na 100 i 200 m grzbietowym wypływała Zuzanna Denisiewicz. Trzeci, sztafeta 4x100 m zmiennym w składzie: Z. Denisiewicz, P. Drążkiewicz, O. Zakrzewska i I. Sarna.

Bardzo dobrze w Olsztynie spisywał się Bartosz Tarczyński z UKS 190. Zdobył cztery medale, srebrny na 200m klasycznym oraz brązowe na 100 m klasycznym, 400 m zmiennym i 1500 m dowolnym. Brązowy krążek zawisł na szyi jego klubowego kolegi Macieja Walkowskiego, który na ostatnich metrach wyścigu 200 m motylkowym zapewnił sobie trzecie miejsce. Brązowy medal  zdobyła także Hanna Pietrzyk z Olimpijczyka Aleksandrów na dystansie 100 m zmiennym.

Pozostali finaliści: Bartosz Walkowski i Michał Skrobisz (UKS 190), Lena Biernacka (Olimpijczyk Tomaszów), Pola Drążkiewicz, Sebastian Głowacki, Weronika Michalik (Nawa Skierniewice), Amelia Kaczmarek (Piątka Konstantynów), Krystian Selder, Małgorzata Węgrzycka i Piotr Piątkiewicz (MKS Trójka).

W punktacji drużynowej MKS Trójka zajął 5. miejsce, UKS Nawa Skierniewice znalazł się na 9. miejscu, pierwszą dziesiątkę zamknęła ekipa UKS 190. Startowało 156 klubów.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?