MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pływanie. Na Natalię Piekarską z Delfina nie było mocnych

W Warszawie odbyły się zawody pływackie będące trzecią rundą eliminacyjną w rywalizacji Od Młodzika do Olimpijczyka.

Bardzo dobrze popłynęli łódzcy reprezentanci. Najwartościowszy wynik imprezy uzyskała Natalia Piekarska z SKS 137 Delfin, wygrywając 100 m motylkowym w czasie 1:05,48. Natalia zgromadziła w dwóch startach najwięcej punktów spośród wszystkich uczestników i została najlepszą zawodniczką zawodów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła jej koleżanka klubowa Katarzyna Adamczyk. Doskonale popłynął w Warszawie także Bartosz Tarczyński z UKS 190, zwycięzca konkurencji 100 i 200 m zmiennym.
Na podium stanęli także: Oliwia Furmaniak, Helena Płuciennikowska i Oskar Dębski (wszyscy SKS 137 Delfin), zwycięzca w konkurencji 100 m grzbietowym i Ada Lewandowska (Champion Tomaszów Maz.)
Katarzyna Wilk Wasick wypływała kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na zawodach TYR Pro Series w Des Moines ustanowiła nowy Rekord Polski i uzyskała wynik lepszy od minimum olimpijskiego w konkurencji 50 m dowolnym - 0:24.58. Kasia wygrała ten wyścig i wyprzedziła m.in. mistrzynię olimpijską Simone Manuel. Dla Katarzyny Wasick będą to czwarte igrzyska olimpijskie.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?