Pływanie. Niesamowity wyczyn Aleksandry Knop. Czwarty złoty medal mistrzostw Polski

Czwarty swój złoty medal zdobyła Aleksandra Knop z UKS 190 w mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

W zdecydowany sposób wygrała wyścig na 1500 m dowolnym czasem 16.11,99. Brązowy medal w kategorii juniorek wywalczyła Wiktoria Wrzesińska (UKS 190), uzyskując czas 16.51,25. Dało jej to 4. miejsce w gronie seniorek.

W piątym dniu Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów17/18 letnich domeną pływaków łódzkiego regionu była konkurencja 200 m zmiennym. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) uzyskując czas 2.11,26. Zdobyła też tytuł mistrzowski w gronie juniorów. Brązowy medal wśród seniorek wywalczyła Justyna Poznańska (MKS Jedynka) - 2.14,27. Piąta w tym wyścigu Zuzanna Dzwonnik (UKS 190) stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzieżowców, a jej czas to 2.17,15.

W finale panów na dystansie 200 m zmiennym najszybszym był Marcel Wągrowski (AZS UŁ PŁ). Zdobył złote medale w kategoriach seniorów i młodzieżowców. Łódzki pływak uzyskał czas 1.58,41.

Brązowy medal w konkurencji 50 m klasycznym wywalczył Jan Kałusowski (MKS Trójka) z czasem 26,90. Ósmy w finale Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów) został mistrzem Polski juniorów. Jego czas 27,54.