Pływanie. Ola Knop jest niesamowita. Czwarty dzień mistrzstw Polski - trzecie złoto, drugie srebro

To już IV dzień mistrzostw Polski.

Kolejne, trzecie już złoto zdobyła Aleksandra Knop (UKS 190) w konkurencji 200 m motylkowym z wynikiem 2.10,66. Czwarte miejsce w finałowym wyścigu zajęła jej koleżanka klubowa Natalia Piekarska - 2.13,10. Ola wygrała też oczywiście w kategorii juniorek 17/18 lat.

Srebrny medal na dystansie 100 m dowolnym w kategorii seniorów i młodzieżowców wywalczył Jakub Kraska (AZS UŁ PŁ), a jego czas 47,43.

Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) zajęła 5. miejsce z czasem 55,47, który dał jej brązowy medal w kategorii juniorek 17/18.

Na podium stanął po finale na 200 m klasycznym Jan Kałusowski (MKS Trójka). Łodzianin zajął drugie miejsce zarówno w seniorach jak i młodzieżowcach z czasem 2.07,51. Czwarte miejsce w gronie seniorów wywalczył Bartosz Skóra z Piątki Konstantynów z czasem 2.12,06. Bartek został mistrzem Polski juniorów 17/18 letnich

Łodzianie pokazali się z dobrej strony w wyścigach sztafetowych 4x200 m dowolnym. W rywalizacji pań UKS 190 w składzie: Zuzanna Dzwonnik, Paulina Piechota, Natalia Piekarska i Aleksandra Knop z czasem 8.16,45 zdobyła srebrny medal. Dal Oli Knop to drugi srebrny medal podczas tych zawodów. Wyrosła na prawdziwą gwiazdę mistrzostw.

Taki sam krążek wywalczyła sztafeta panów AZS UŁ PŁ w składzie: Marcel Wągrowski, Artur Ciesielski, Jan Komorowski i Jakub Kraska. Czas zespołu 7.15,21. Brązowy medal wypływali juniorzy 17/18 letni UKS 190 w składzie: Maksymilian Leśniak, Kacper Olczak, Sergiusz Gołacki i Konrad Zieliński.