Pływanie. To jest wyczyn. Pięć startów Jana Kałusowskigo i pięć zwycięstw

Na pływalni Termy Maltańskie w Poznaniu w zawodach Arena Grand Prix Polski bardzo dobrze zaprezentował się Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź.

Startował pięć razy i wszystkie wyścigi kończył na pierwszym miejscu. Został najlepszym specjalistą stylu klasycznego i zmiennego, a w ogólnej klasyfikacji więcej punktów uzyskał tylko Kacper Stokowski z G-8 Bielany Warszawa.

Wychowanek trenera Macieja Młynarczyka wygrał 50 m - 27,07, 100 m - 58,87 i 200 m - 2.09.99 stylem klasycznym oraz 100 m - 54,45 i 200 m - 2.00,90 stylem zmiennym.

Miejsca w pierwszej trójce wywalczyli jeszcze Wiktoria Guść (Delfin Piotrków), druga na 400 m dowolnym i Jakub Kraska (AZS Łódź) trzeci na 100 m dowolnym. Tuż za podium, na czwartych miejscach meldowali się Justyna Poznańska (MKS Jedynka Łódź) na 200 m zmiennym i Alan Kłosiński (MKS Trójka) na 200 m klasycznym.

Bardzo dobrze spisali się także 15-latkowie z MKS Jedynka. Kacper Płoszka zajął drugie miejsce, a Kacper Mochnal trzecie w punktacji pływaków w swojej kategorii wiekowej. Wśród zawodniczek 14-letnich trzecie miejsce wywalczyła Karina Łysakowska z UKS Piątki Konstantynów.

W przyszłym miesiącu zaplanowane są mistrzostwa Polski juniorów i seniorów. W Łodzi na pływalni w Zatoce Sportu w dniach 11-13 grudnia rywalizować będą juniorzy 15-letni, a mistrzostwa Polski seniorów mają się odbyć w Olsztynie od 16 do 20 grudnia.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?