MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska - Gruzja 4:0. Hat trick kapitana

To był trudny mecz reprezentacji Polski. Gruzini wysoko zawiesili poprzeczką wymagań. Piorunującą końcówkę zaliczył Lewandowski zaliczając hat tricka. To pozwoliło nam wygrać wysoko i efektownie.

W pierwszej połowie Polacy mieli inicjatywę, ale grali nieskutecznie. Dwóch sytuacji nie wykorzystał Lewandowski. Jeden z jego strzałów przed linią bramkową zatrzymał obrońca gości. Piłką po mierzonym uderzeniu Milika na rzut rożny wybił bramkarz Gruzji.
W pierwszym kwadransie drugiej połowy najlepszą sytuację mieli rywale. Na szczęście Fabiański zdołał obronić trudny strzał.
Za chwilę po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i pięknym strzale zza pola karnego Milika Polacy objęli prowadzenie, To siódmy gol Arka w reprezentacji.

Gruzini ku zaskoczeniu wszystkich prowadzili grę. My mieliśmy lepszą sytuację. Grosicki główkował obok słupka. Rywale nie byli dłużni. Znów na posterunku był Fabiański. Pomogła nam też poprzeczka. Polacy słabli w oczach, ale zdołali skontrować. Po akcji Milika na listę strzelców wpisał się Lewandowski. W kolejnej akcji tym razem Błaszczykowski asystował przy golu kapitana drużyny narodowej. Końcówka to był spektakl Lewego. Przy asyście Milika zaliczył hat tricka. To jego 26 gol w drużynie narodowej.

Eliminacje mistrzostw Europy

Polska - Gruzja 4:0 (0:0)
1:0 - Milik (62), 2:0 - Lewandowski (89), 3:0 - Lewandowski (92), 4:0 - Lewandowski (93)

Polska: Fabiański - Piszczek, Szukała, Pazdan (90, Komorowski), Rybus, Grosicki (79, Jodłowiec), Krychowiak, Mączyński, Peszko (64, Błaszczykowski), Milik, Lewandowski