MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porażka siatkarek Budowlanych 2:3

Siatkarki Beef Master Budowlani w premierowym meczu Orlen Ligi po zaciętej walce przegrały z Aluprofem Bielsko-Biała 2:3

Łodzianki fatalnie rozpoczęły pojedynek. Ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki miała Love i drużyna Aluprofu proaadziła 4:0, a później 10:4. Później łodzianki wzięły się w graść. Po dobrych zagrywkach Ściurki, skutecznym bloku i atakach Love przewaga gospodyń zmniejszyła się do dwóch punktów (13:11). Niestety błędy w przyjęciu wprowadzonej Nuszel sprawiły, że bielszczanki uzyskały bezpieczną 6-punktową przewagę. Zmiany niewiele dały i pierwszy set zakończył się wyraźnym sukcesem gospodyń.

Drugi set miał odmienne oblicze. Łodzianki popełniały mniej błędów. W ataku nie do zatrzymania była Love. Po świetnych zagrywkach Nuszel zespół Budowlanych prowadził 16:14. Potem gra się wyrównała, ale znów dała o sobie znać Love. Obijała ręce rywalek, znajdowała słabe punkty w obronie. Rywalki nie mogły znaleźć recepty na jej akcje i łodzianki wygrały premierowy set w ligowych rozgrywkach.
W trzeciej partii trwała zażarta walka o każdy punkt. W końcówce bielszczanki osiągnęły minimalną przewagą 23:21, ale popełniły dwa błędy w ataku i doszło do wyrównania. Ostatnie słowo należało do łodzianek. Najpierw popisały się skutecznym blokiem, a za chwilę decydujcy punkt zdobyła Love. Liderką zespołu w dwóch wygranych setach była Ściurka.
Pierwsza faza czwartego seta należała zdecydowanie dla łodzianek. Prowadziły różnicą pięciu punktów (13:8), a gdyby były skuteczniejsze mogły mieć na koncie dwa trzy punkty więcej. Potem niestety oddały inicjatywę rywalkom, które w końcówce zdobywały punkt za punktem i pewnie wygrały. Szkoda seta, bo łodzianki miały szanse na zwycięstwo.
W decydującym secie wydawało się, że łatwo wygrają bielszczanki. Prowadziły 10:5 i 13:10. Ambitne łodzianki nie dawały za wygraną. Doporwadziły do wyrównania i gry na przewagi. Więcej spokoju zachowały siatkarki Aluprofu i okazyły sią minimalnie lepsze.