Porażki szczypiornistów w I i II lidze

(m. st.)
Krzysztof Szymczak
W wyjazdowym spotkaniu o I-ligowe punkty drużyna piłkarzy ręcznych Anilany PŁ UŁ przegrała 25:31 z KSSPR Końskie 25:31, choć do przerwy prowadziła 16:14.

Anilana: Chmurski, Bartczak – Surosz 10, Wypych 4, Helman 4, Pałasiak 3, T. Wawrzyniak 2, Jakubiec 1,Witkowski 1, P. Rutkowski, Misiak, Janczak, D. Wawrzyniak.

– O naszej porażce zdecydował brak koncentracji na początku drugiej połowy – twierdzi Józef Kulik, trener łódzkiej drużyny. – W tym okresie graliśmy pasywnie w obronie, a na dodatek popełniliśmy kilka niefrasobliwych fauli w obronie, za co walczyliśmy aż przez 12 minut w osłabieniu.

W II lidze drużyna ChKS Łódź przegrała z Warszawianką, wiceliderem tabeli, 26:31 (12:15). Najwięcej goli dla łodzian zdobył Biernacki – 11. W innych meczach tej klasy Włókniarz Konstantynów przegrał z Trójką Ostrołęka 23:24 (10:14). Najbardziej skutecznym graczem gospodarzy był Jencz – 11. Z kolei Pabiks Pabianice przegrał 27:31 (13:17) na wyjeździe z WKS Wieluń. W drużynie gości najcelniej rzucali Gościłowicz i Trojanowski – po osiem bramek.