MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar CEV. Grot Budowlani nie awansowali do półfinału. Był doping kibiców. ZDJĘCIA

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu CEV siatkarki Grot Budowlani Łódź przegrały 2:3 we własnej hali z CS Volei Alba Blaj. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rumunek 3:1.

W rewanżu łodzianki potrzebowały zwycięstwa za trzy punkty (3:0 lub 3:1), wówczas losy awansu rozstrzygałyby siź się w "złotym" secie. Niestety. nadziej na taki wynik prysły dość szybko. Grot Budowlani wygrali wprawdzie pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych partiach górą był zawodniczki rumuńskiej drużyny. Tym samym podopieczne trenera Macieja Biernata zakończyły rywalizację na ćwierćfinale Pucharu CEV.
Do kolejnej fazy Pucharu CEV awansował CS Volei Alba Blaj

Grot Budowlani Łódź – CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15)

Budowlani: Polak, Fedusio, Durul, Sobolska, Pol, Kazała, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Gawlak
Alba: Milenković, Kocić, Russu, Dimitrowa, Ioan, Mirković, Cojocaru (libero) oraz Axinte, Kossanyiova, Ispas (libero)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?