Puszcza- ŁKS 2:1. Łodzianie kończyli mecz w dziesiątkę

Dariusz Kuczmera
W sobotę o 17.30 na stadionie Cracovii w Krakowie piłkarze ŁKS zagrali z Puszczą Niepołomice. To starcie dwóch beniaminków PKO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo. To był popis fatalnego sędziowania. VAR, żółte kartki, czerwone - to wszystko w Krakowie sprzysięgło się przeciwko drużynie ŁKS. Czwarty wyjazd drużyny Kazimierza Moskala w tym sezonie i czwarta porażka.

Puszcza Niepołomice ŁKS Łódź na żywo

strona wymaga odświeżania

PUSZCZA2
ŁKS ŁÓDŹ1

90+16 min. Koniec meczu.
90+15 min. Hoti łapany za koszulkę, sędzia nie reaguje
90+14 min. Flis był popychany i pudłuje po strzale głową. Sędzia nie odgwizdał przewinienia
90+12 min. Tejan faulowany, uderzony przez rywali. Wolny dla ŁKS. Bobek w polu karnym Puszczy
90+12 min. Sędzia przerywa akcję ŁKS, bo Hajda leżał na boisku. Panie sędzio, skąd takie decyzje?
90+11 min. Atakował ŁKS, ale Mokrzycki pogubił się w tej akcji
90+9 min. W kolejnej akcji fauluje Hoti i on też zostaje ukarany żółtą kartką. To ósma kara dla piłkarza ŁKS w tym meczu
90+8 min. Hoti faulowany
90+5 min. Zmiana w Puszczy: Hajda za Serafina
90+4 min. Kapitan Puszczy Serafin ukarany żółtą kartką
90+3 min. Piłka nad poprzeczką bramki Bobka po uderzeniu Kidricia
90+2 min. Nakładką zagrał Nacho i za to zagranie musiał zostać ukarany żółtą kartką
90 min. Sędzia przedłuża mecz o 14 minut
88 min. Kidrić ukarany żółtą kartką, kolejny kartonik dla Bobka
87 min. Fase wywalczył róg dla ŁKS. Holender gra aktywnie. Po rogu Tejan uprzedzony przez rywali
85 min. Fase wbiegł w pole karne, dobrze zagrał, ale strzelił tylko w boczną siatkę
85 min. Parada Bobka po strzale Stępnia
84 min. Zmiana w ŁKS: Fase za Dankowskiego
84 min. Zmiana w Puszczy: Pięczek za Mesanovicia
80 min. Tejan w dobrej pozycji, ale nie trafił do siatki
79 min. Znów żółta kartka dla sztabu szkoleniowego ŁKS - tym razem dla Pawła Drechslera. Po chwili asystenta ukarał czerwoną kartką. Arbiter się pogubił, ale krzywdzi łódzką drużynę
77 min. Sędzia sprawdzał jeszcze, czy Kidrić nie był na spalonym, ale Tutyskinas złamał linię i arbiter uznał gola
73 min. GOL DLA PUSZCZY. Błędy Dankowskiego, Flisa, Nacho i Cholewiak strzelił drugiego gola
71 min. Nacho Monsalve zablokował akcję gospodarzy
69 min. Hoti leży na boisku, czyżby groźna kontuzja?
67 min. Głowacki strzelił z dystansu, ale nie trafił
65 min. Tutyskinas ukarany żółtą kartką. Trener Moskal krytykuje arbitra (słusznie) i też został ukarany żółtkiem
64 min. Zmiany w Puszczy: Majchrzak i Cholewiak za Siemaszkę i Bartosza
64 min. Mokrzycki ostro faulowany
61 min. Zmiana w ŁKS: Tutyskinas za Ramireza
59 min. Tejan do Szeligi, ale Mroziński przerwał akcję
59 min. ŁKS musi przeorganizować swoje ustawienie
55 min. Sędzia znów sprawdza powtórkę VAR. Arbiter anulował wcześniejszą żółtą i Małachowski został ukarany czerwoną kartką za ostry faul. ŁKS grać będzie w dziesiątkę
54 min. Małachowski został ukarany żółtą kartką za faul
53 min. ŁKS przejmuje inicjatywę. Małachowski szukał Tejana, ale Holender do piłki nie doszedł
52 min. Kartka dla Koja z drużyny gospodarzy
50 min. Wyszło słońce nas stadionem przy ul. Kałużny w Krakowie. Świeci dla ŁKS!
46 min. GOL DLA ŁKS. Małachowski, debiutant w ŁKS wyłożył na tacy piłkę Tejanowi, a Holender trafia do siatki. To była 35 sekunda drugiej połowy
Początek drugiej połowy. Trzy zmiany w ŁKS. Wchodzą: Hoti, Szeliga i Małachowski za Letniowskiego, Pirulo, Louveau. W Puszczy jedna zmiany - Kidrić za Zapolnika
Koniec pierwszej połowy. Piłkarze ŁKS grają mało odważnie. Postawa łodzian musi się zmienić w drugiej połowie.
45+4 min. Po dośrodkowaniu Komar kapitalnie obronił uderzenie Letniowskiego
45+4 min. Rożny dla ŁKS - pierwszy w tym meczu
45+3 min. Dopiero drugi strzał ŁKS, ale mocno niecelny
45+1 min. Bartosz wyprzedził Dankowskiego i pudłuje w dogodnej sytuacji
45 min. Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 5 minut
42 min. Kolejny faul gracza gospodarzy - kartki nie ma
41 min. Bobek interweniuje na 15 metrze
38 min. Ramirez złapany za koszulkę, Criacun ukarany żółtą kartką, powinna być czerwona. Sędzia ukarał Ramireza za krytykowanie orzeczeń arbitra. Panie Gryckiewicz, co Pan wyprawia!
36 min. Przedzierał się Pirulo, ale zabrakło boiska
34 min. Groźny wolny dla Puszczy. Siemaszko z 25 metrów daleko od celu
32 min. ŁKS nie ma pomysłu, jak przełamać obronę Puszczy
29 min. Louveau zatrzymał Siemaszkę w polu karnym
29 min. Niecelny strzał Serafina
29 min. Gracze Puszczy są częściej przy piłce
25 min. Craciun strzelił przy prawym słupku i jest gol dla gospodarzy
24 min. KARNY DLA PUSZCZY. Sędzia uznał, że w polu karnym był faulowany Zapolnik
24 min.
Sędzia podbiega do monitora i analizuje VAR. Będzie karny przeciwko ŁKS
23 min. Siemaszko strzelał, kolejny róg dla Puszczy
22 min. Groźny strzał Mrozińskiego i efektowna obrona Bobka
20 min. Niedokładne podanie do Pirulo
19 min. Mocny strzał z 30 metrów piłkarza Puszczy, wysoko nad poprzeczką
16 min. Ramirez pomógł sobie ręką
12 min. Kolejny żółty kartonik dla ełkaesiaka - dostał ją Dankowski. Sędzia ukarał też kogoś z ławki rezerwowych ŁKS
9 min. Niecelny strzał Ramireza
7 min. Teraz Letniowski ukarany żółtą kartką. Nie zagra w następnym meczu z Wartą Poznań
7 min. Na trybunach jest kilkuset kibiców ŁKS
6 min. Pierwsza żółta kartka - dla Pirulo
5 min. Dankowski dośrodkował, Głowacki nie zdążył zamknąć akcji
1 min. Koj strzelił z lewej nogi tuż obok. Było groźnie
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy
Godz. 17.30: Puszcza w białych strojach, ŁKS na czarno
Godz. 17.25: Piłkarze obu drużyn już gotowi do gry, wychodzą na boisko. Nad stadionem w Krakowie ulewa.
Godz. 17.20: Trener Puszczy Tomasz Tułacz był pod wrażeniem dwóch zwycięstw ŁKS w końcówkach meczów z Koroną i Pogonią. - Takie zwycięstwa budują zespół - mówił o drużynie ŁKS trener Puszczy.
Godz. 17.15: W pierwszym sobotnim meczu: Warta Poznań - Cracovia 0:0. W przypadku zwycięstwa nad Puszczą piłkarze ŁKS mogą awansować na szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.
Godz. 17.10: W ŁKS trwa karuzela transferowa. Przed meczem do drużyny ŁKS trafił szwajcarski obrońca Levent Gulen. Z zespołem Kazimierza Moskala pożegnał się natomiast Bartosz Biel, który został zawodnikiem występującego w Fortuna 1 Lidze, Chrobrego Głogów.
Godz. 17.05: Sędzią meczu będzie Piotr Gryckiewicz. W poprzednim sezonie arbiter z Torunia prowadził dwa mecze ŁKS - z GKS Katowice (0:2 w Łodzi i 5:1 w Katowicach).
Godz. 17.00: W ostatnim meczu obu drużyn, którego gospodarzem była Puszcza, zespół z Niepołomic wygrał 1:0. 3 marca 2023 łodzianie stracili punkty jeszcze w I lidze po golu życia Tomasza Wojcinowicza. Wcześniej, w sierpniu 2022 roku ŁKS pokonał Puszczę w Łodzi 2:0 po golach Kamila Dankowskiego i Michała Trąbki.
Godz. 16.55: W porównaniu do meczu z Zagłębiem Lubin (0:1) trener Tomasz Tułacz dokonał czterech zmian. Nie ma w wyjściowym składzie: Sołowieja, Cholewiaka, Walskiego i Pięczka, a zagrają od początku: Siemaszko, Bartosz, Koj i Mesanović.
Godz. 16.50: Trener Kazimierz Moskal w porównaniu do meczu z Pogonią nie dokonał żadnej zmiany w składzie. Zwycięskim składzie, wszak wygraliśmy z Pogonią 1:0.
Godz. 16.45: Skład Puszczy: Komar - Yakuba, Stępień, Mroziński, Siemaszko, Serafin, Bartosz, Koj, Craciun, Mesanović, Zapolnik. Rezerwowi: Piechota, Pięczek, Tomalski, Cholewiak, Walski, Majchrzak, Sołowiej, Kidrić, Hajda.

Godz. 16.40. W takim składzie zagra ŁKS: Bobek - Dankowski, Louveau, Flis, Głowacki - Pirulo, Letniowski, Nacho Mosalve, Mokrzycki, Ramirez - Tejan. Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Małachowski, Hoti, Jurić, Śliwa, Szeliga, Lorenc, Fase.

16:30 - Dziś mecz Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź. Początek spotkania o godzinie 17:30. Zapraszamy na relację na żywo, Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...