Puszcza Niepołomice - Widzew 1:0. Ósma porażka łodzian w tym sezonie. Jak najbardziej zasłużona

W spotkaniu osiemnastej kolejki ekstraklasy piłkarze Widzewa przegrali na stadionie Cracovii w Krakowie z Puszczą Niepołomice 0:1. Jedynego gola łodzianie stracili z karnego, nie ma jednak mowy o pechu. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca przegrali jak najbardziej zasłużenie. Goście włożyli w ten mecz stanowczo zbyt mało determinacji, żeby ich powrót do domu był radosny. W sobotę o godzinie 17.30 czterokrotni mistrzowie Polski podejmą na stadionie przy al. Piłsudskiego Pogoń Szczecin. Jeśli znów doznają porażki, to przerwa zimowa w klubie będzie jednak bardzo nerwowa.

Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

PUSZCZA NIEPOŁOMICE1
WIDZEW ŁÓDŹ0

KONIEC MECZU - Puszcza pokonuje Widzew 1:0. To był słaby mecz łodzian.
90+5 min - W polu karnym jest Rondić. Ale znów nic z tego.
90+3 min - Fatalne dośrodkowanie z wolnego Ciganiksa.
90+2 min - Jakuba fauluje Rondicia i ogląda żółtą kartkę.
90+2 min - Podwójna zmiana w Puszczy. Schodzą Siemaszko i Walski, wchodzą Cichoń i Sołowiej.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze pięć minut.
89 min - Widzew mógł wyrównać. Ale po ładnej kombinacji Sancheza z Ciganiksem Terpiłowski trafia z pola karnego w bramkarza. A jego dobitka jest niecelna.
88 min - Zmiana w Widzewie. Kun zastępuje Alvareza.
87 min - Alvarez w polu karnym. Nic z tego nie wynika.
86 min - Fatalna kontra w wykonaniu Widzewa.
85 min - Żółta kartka dla Craciuna.
85 min - Faul Ciganiksa.
83 min - Zmiana w Puszczy. Serafin zastępuje Hajdę.
81 min - Zmiana w Widzewie. Ciganiks zmienia Zielińskiego.
81 min- Żółta kartka dla Tkacza.
79 min - Żyro zatrzymuje wślizgiem Cholewiaka.
75 min - Hanousek nie zdołał podać do kolegi przed polem karnym.
74 min - Żółta kartka dla Mrozińskiego za faul na Terpiłowskim.
72 min - Stanowczo zbyt lekki i niecelny strzał Alvareza.
67 min - Faul Hanouska.
65 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Schodzą Nunes, Pawłowski i Klimek, wchodzą Rondić, Tkacz i Terpiłowski.
64 min - Sanchez nie opanował piłki blisko linii końcowej boiska.
60 min - GGGOOOLLL!!! Dla Puszczy. Z 11 metrów pewnie płasko uderza Craciun, myląc Ravasa. Puszcza - Widzew 1:0.
60 min - Karny dla Puszczy.
57 min - Piłka trafiła w polu karnym w odsuniętą od ciała rękę Ibizy. Sędzia analizuje sytuację na monitorze w systemie VAR.
56 min - Żółta kartka dla Ibizy.
55 min - Niecelne uderzenie Mrozińskiego.
54 min - Daleki wybieg Ravasa.
52 min - Głupi faul Sancheza.
51 min - Żółta kartka dla Zielińskiego.
51 min - Alvarez faulowany przez Walskiego.
50 min - Faul Zapolnika na Pawłowskim.
48 min - Zaskakujące, choć bardzo niecelne uderzenie Bartosza. Widzewiacy wyraźnie zaspali w tej sytuacji.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą cześć meczu Puszczy z Widzewem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje w Krakowie z Puszczą Niepołomice 0:0. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
45 min - Ofiarny powrót Hanouska. W efekcie róg dla Puszczy.
44 min - Po zamieszaniu w ,,szesnastce" niepołomiczan uderza Ibiza. Zych wyszedł przed bramkę i mógł tylko śledzić lot piłki. Ale sprzed linii bramkowej piłkę wybija Zapolnik.
44 min - W polu karnym próbował przedrzeć się Nunes.
42 min - Faul Ibizy.
41 min - Mroziński fauluje Nunesa.
39 min - Szybki, chociaż niecelny strzał Walskiego.
38 min- Bezmyślnie fauluje Zieliński.
37 min - Centra Walskiego z lewej strony boiska.
34 min - Po centrze Tomalskiego główkuje Zapolnik. Ale Ravas łapie piłkę.
33 min - Według arbitra, faulował Sanchez. Dosyć kuriozalna decyzja.
31 min - Sędzia uznaje, że Ibiza faulował.
30 min - Tym razem fauluje Hajda.
28 min - Lewą stroną przedziera się Klimek. Ale nic z tej akcji nie wynika.
23 min - Żyro główkuje poza boisko po dośrodkowaniu Mrozińskiego.
21 min - Faul na Pawłowskim.
19 min - Zieliński ładnie podaje do Nunesa, ale Portugalczyk daje się łatwo wyprzedzić w polu karnym gospodarzy.
16 min - Alvarez stanowczo zbyt długo zwlekał z uderzeniem.
15 min- Walski interweniuje po centrze Pawłowskiego. Gdyby tego nie uczynił, do piłki dopadłby zapewne Sanchez.
14 min - Ravas pewnie łapie piłkę po wolnym.
12 min - Ładna akcja łodzian. Ale nic nie wynika z dośrodkowania Pawłowskiego z prawej strony boiska.
10 min - Pawłowski przytomnie podaje do Sancheza, ale Hiszpan nie opanowuje piłki.
7 min - Ravas pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu. Uderzał Bartosz.
7 min - Żółta kartka dla Żyry. Nie zagra w meczu z Pogonią.
4 min - Zła kontra w wykonaniu widzewiaków.
2 min - Zamieszanie w polu karnym gości.
2 min- Groźna centra z wolnego Walskiego. W efekcie mamy pierwszy róg w tym meczu.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Puszcza - Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 18:57 - Oba zespoły już na murawie. Puszcza na niebiesko, Widzew na czerwono.

Godz. 18:52 - Bilans meczów Puszczy z Widzewem jest korzystniejszy dla łodzian. W pięciu dotychczasowych spotkaniach drużyna z al. Piłsudskiego zwyciężyła trzykrotnie, raz lepsi byli niepołomiczanie, natomiast raz padł remis. Bilans bramkowy to 5:3 dla widzewiaków.

Godz. 18:43 - Dzisiaj dwóch widzewiaków musi uważać na zbyt ostrą grę. Zagrożeni przymusową pauzą w kolejnym spotkaniu są bowiem dwaj defensorzy, Luis Silva i Mateusz Żyro (obaj mają na koncie po trzy żółte kartki).

Godz. 18:38 - W porównaniu do ostatniego starcia łodzian (w meczu Pucharu Polski ze Stalą w Mielcu) trener Widzewa Daniel Myśliwiec dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Zabraknie w niej Dominika Kuna i Imada Rondicia, których zastąpią Bartłomiej Pawłowski i Jordi Sanchez.

Godz. 18:35 - Wyjściowy skład Puszczy: Zych – Mroziński, Craciun, Stępień, Jakuba – Hajda, Walski – Bartosz, Tomalski, Siemaszko – Zapolnik. Ławka rezerwowych: Wróblewski, Wojcinowicz, Sołowiej, Serafin, Stec, Poczobut, Cichoń, Cholewiak, Mesanović .

Godz. 18:32 - Znamy już skład czterokrotnych mistrzów Polski. Od pierwszego gwizdka sędziego zagrają: Ravas – Zieliński, Żyro, Ibiza, Silva – Pawłowski, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Sanchez. Na ławce rezerwowych zasiądą: Szymański, Stępiński, Kwiatkowski, Ciganiks, Dawid, Kun, Tkacz, Terpiłowski oraz Rondić.