Raków Częstochowa - Widzew Łódź 1:1. Remis na stadionie mistrza Polski trzeba docenić

bart, ww
Trzynasta kolejka piłkarskiej ekstraklasy okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Widzewa. Łodzianie zremisowali bowiem w Częstochowie z tamtejszym Rakowem 1:1 (1:0). A więc aktualnym mistrzem Polski. To podopieczni trenera Daniela Myśliwca długo prowadzili, ale gospodarze nie dali się pokonać. Czterokrotni mistrzowie kraju jeszcze nie wygrali na wyjeździe w tym sezonie. Ale ciężko pracowali na ten rezultat. Ten wynik należy docenić. Zwłaszcza, że częstochowianie nie doznali jeszcze porażki u siebie. Za tydzień widzewiacy podejmą Wartę Poznań (4 listopada, sobota, godz. 17.30). Nie zagrają m.in. pauzujący za żółte kartki Shehu oraz Hanousek.

Raków Widzew relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

RAKÓW CZĘSTOCHOWA1
WIDZEW ŁÓDŹ1

[b]KONIEC MECZU - Widzew zremisował w Częstochowie z Rakowem. Ten punkt trzeba docenić. Raków - Widzew 1:1.
90+6 min - Żółta kartka dla Hanouska. On też nie zagra w kolejnym meczu.
90+3 min - Strzał Koczerhina broni Ravas.
90+2 min - Złe podanie Koczerhina.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej sześć minut.
89 min - W pole karne niezbyt dokładnie centruje Klimek.
87 min - Żółta kartka dla Cebuli za faul na Żyrze.
86 min - Gospodarze domagali się karnego po zagraniu ręką Shehu. Ale sędzia po konsultacji z VAR uznał, że było to zagranie zgodne z przepisami.
82 min - Zablokowane uderzenie Silvy w polu karnym.
82 min - Znów ładne podanie Alvareza, ale Klimek nie dociera do piłki. Kolejny rożny dla Widzewa.
80 min - Akcję rozpoczął Alvarez, po podaniu Shehu róg dla gości.
78 min - Zmiana w Widzewie. Fabio Nunes zastępuje Rondicia.
77 min - Tudor fauluje Klimka.
75 min - Drachal fauluje Rondicia.
75 min- Podwójna zmiana w Rakowie. Kittel zastępuje Nowaka i Drachal za Carlosa.
74 min - Hanousek wybija piłkę głową sprzed linii bramkowej.
73 min - Faul na Ciganiksie.
69 min - Groźne uderzenie Jeana Carlosa.
66 min - GGGOOOLLL!!! Dla Rakowa! Po zamieszaniu w polu karnym gości uderza Jean Carlos. Piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki. Raków - Widzew 1:1.
65 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Terpiłowski i Kun, wchodzą Sanchez i Alvarez.
64 min - Faul Racovitana na Klimku
63 min - Shehu wybija piłkę poza własne pole karne.
61 min - Potrójna zmiana w Rakowie. Wchodzą Piasecki, Koczerhin i Cebula, schodzą Crnac, Yeboah i Lederman.
59 min - Przerwa w meczu po odpaleniu rac przez kibiców Rakowa.
53 min - Faul na Shehu.
51 min - Groźna akcja gospodarzy. Centrował Juan Carlos, ale nikt nie sięgnął piłki.
49 min - Zaskakujące uderzenie Kuna z około 18 metrów, Kovacević wybija piłkę ponad poprzeczkę.
48 min - Ravas przytomnie łapie piłkę.
46 min - Fal Kuna na Berggrenie
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy II połowę meczu w Częstochowie. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew prowadzi w Częstochowie z Rakowem 1:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+1min - Interwencja Ravasa.
45 min - Pierwsza połowa potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
45 min - Yeboah faulowany przez Ciganiksa.
42 min - Terpiłowski świetnie podaje do Kuna, ale ten... podaje piłkę do bramkarza z niespełna 17 metrów. Szkoda..
41 min - Niecelne uderzenie Terpiłowskiego.
39 min - Klimek wywalczył róg.
38 min - Interwencja Ravasa.
37 min - Wymuszona zmiana w Widzewie. Ibizę zastępuje Silva.
35 min - Kontuzjowany Ibiza musi opuścić boisko. Wymaga pomocy medycznej.
33 min - Świetny przechwyt Shehu.
30 min - Po podaniu Kuna w pole karne wpadł Terpiłowski. Ale nic z tego nie wynika. A mogło i powinno.
28 min - Zablokowane uderzenie Klimka.
24 min - Faul Berggrena na Shehu. Ale bez konsekwencji w postaci żółtej kartki.
23 min - Groźna główka Nowaka. Na szczeście piłka mija słupek. Gdyby trafił w bramkę, najprawdopodobniej byłby gol dla Rakowa.
21 min - Przytomna interwencja Ibizy we własnym polu karnym.
17 min - Ładna akcja Rondicia zakończona niecelnym uderzeniem.
15 min - Z pola karnego główkuje Nowak, ale piłka mija słupek.
14 min - Pierwszy rożny dla Rakowa.
13 min - Po wolnym Rakowa groźnie pod bramką łodzian. Ale sytuację wyjaśnia Żyro.
12 min - Shehu fauluje Nowaka. Żółta kartka dla Albańczyka, który nie zagra w kolejnym meczu.
10 min - Ravas łapie piłkę po strzale Nowaka.
9 min - Sędzia uznał, że Shehu sfaulował.
7 min - Znów główkuje Żyro.
6 min - Róg dla Widzewa po akcji Milosa.
3 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Z wolnego Shehu podał do Milosa, ten precyzyjnie dośrodkował, a Żyro kapitalnym uderzeniem głową pokonał golkipera. Raków - Widzew 0:1.
2 min - Faul Tudora na Rondiciu.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Rakowa z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:25 - Oba zespoły są już na boisku. Raków na czerwono-niebiesko, Widzew na złoto.

Godz. 17:20 - W minionym sezonie Widzew dwukrotnie rywalizował z Rakowem. W Łodzi padł bezbramkowy remis, natomiast w rewanżu w Częstochowie górą byli gospodarze, zwyciężając 2:0 po golach Iviego Lopeza i Frana Tudora. Ogółem w ligowycb spotkaniach o punkty obie drużyny zmierzyły się jak dotąd dwunastokrotnie. Sześciokrotnie wygrywali łodzianie, trzykrotnie częstochowianie, trzy razy padł remis (bilans bramkowy to 24:9 dla widzewiaków).

Godz. 17:09 - Czterech widzewiaków jest zagrożonych przymusową pauzą w wypadku obejrzenia dzisiaj żółtej kartki. Są to: Andrejs Ciganiks, Marek Hanousek, Juljan Shehu oraz Mato Milos.

Godz. 17:05 - Szkoleniowiec widzewiaków Daniel Myśliwiec postawił więc na identyczny skład, jaki desygnował przed starciem z Ruchem Chorzów, które ostatecznie się nie odbyło.

Godz. 16:50 - Raków: Kovacević – Racovitan, Rundić, Tudor – Carlos, Berggren, Lederman, Plavsić – Nowak, Yeboah – Crnac
Rezerwowi: Tsiftsis – Pestka, Papanikolaou, Koczerhin, Drachal, Kittel, Cebula, Piasecki

Godz. 16:11 - Skład Widzewa: Ravas – Milos, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Kun, Hanousek, Shehu – Terpiłowski, Klimek – Rondić
Rezerwowi: Szymański – Stępiński, Zieliński, Silva, Nunes, Przybułek, Dawid, Alvarez, Sanchez

Godz. 16:10 - Łódzki Widzew dziś zagra z mistrzem Polski Raków Częstochowa. Za chwilę podamy składy obu drużyn. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...