Rekreacja. II RUNda Żubra Nie spali tylko biegali w Spale

Witold Błądek
Po raz drugi w Spale przeprowadzone zostały rekreacyjne zawody biegowe oraz w marszu nordic walking „II RUNda Żubra”, których organizatorami byli: Gmina Inowłódz i Nadleśnictwo w Spale a głównym sponsorem Bank Pekao S.A.

W programie imprezy były biegi i marsze nordic walking na dwóch dystansach 21 i 5 km oraz biegi młodzieżowe na 300, 600 i 1.000 m. We wszystkich konkurencjach uczestniczyło 339 sympatyków rekreacyjnych biegów i marszów.

Biegowe i marszowe trasy wytyczono leśnymi drogami pomiędzy Spałą i Konewką a start i meta usytuowane były w centrum Spały nad zalewem rzeki Gać.

W biegowym półmaratonie uczestniczyło 119 osób z których najlepsi byli: Jakub Gałasiewicz z Radomia, trasę 21 km pokonał w czasie 1.17,05 godz. oraz Karolina Waśniewska również z Radomia (1.32,21).

W marszu nordic walking na najdłuższym dystansie zwyciężył Marcin Świderek ze Skierniewic - reprezentujący klub Esja Team Warszawa (2.22,49 godz.) Wśród kobiet najlepsza była Ewa Raciborska również z klubu Esja Team Warszawa (2.33,00), która w klasyfikacji open zajęła wysoką szóstą lokatę.

W biegu na 5 km jako pierwszy metę z czasem 17.58,83 min. osiągnął Paweł Krochmal z Warszawy a w rywalizacji kobiet najlepszą była Dorota Adamczyk z miejscowości Skronina i klubu Wanda Panfil Team (24.15,75).

Z kolei w marszu nordic walking na dystansie 5 km rywalizowało 40 zawodniczek i zawodników wśród których najlepsi okazali się: Piotr Polkowski z Warszawy (33.46,47 min.) i Katarzyna Szpilman z Gdyni (39.37,31).

W biegach dla dzieci i młodzieży ogółem na trzech dystansach biegało 65 dziewcząt i chłopców.