RTS WIDZEW ŁÓDŹ - ZAWISZA PAJĘCZNO 2:0 [relacja na żywo, zdjęcia]

(ww), (tj)
Widzew Łódź vs Zawisza Pajęczno
Widzew Łódź vs Zawisza Pajęczno Łukasz Kasprzak
WIDZEW - ZAWISZA PAJĘCZNO RELACJA NA ŻYWO. Mecz rozpoczął się o godz. 15.30. Zapraszamy na relację LIVE. W pierwszej połowie Widzewiacy mocno przeważali i, ku uciesze wypełnionych trybun, udokumentował to strzeleniem dwóch bramek w końcówce. Druga połowa meczu Widzew vs Zawisza. Koniec meczu Widzew po dobrym meczu wygrywa 2:0. Brawo!!!

ABY ODŚWIEŻYĆ WCIŚNIJ [F5]
WIDZEW ŁÓDŹ - ZAWISZA PAJĘCZNO 2:0 [Relacja LIVE]
Już po regulaminowym czasie gry. Widzew wygrywa z Zawiszą Pajęczno 2:0. BRAWO BRAWO BRAWO!!!!
Ależ gorąco było w ostatnich sekundach pod bramką Zawiszy. Ale wynik się nie zmienił.
90' Końcówka zdecydowanie dla Widzewa. Zawisza może dziękować swojemu bramkarzowi, że nie było prawdziwego pogromu. Zawodnicy z Pajęczna w ostatnich 15 minutach meczu prawie ani razu nie przebiegli przez połowę boiska. To wiele mówi.
Cieszy, że piłkarze Widzewa nie odpuścili, że grają do końca, walczą. Takich piłkarzy kibice chcą oglądać we wszystkich spotkaniach.
88' Kowalczyk w walce z obrońcami, do Zawodzińskiego, jest Strus, który strzela, ale wprost w bramkarza.
86' Widzew w natarciu akcja za akcją, brakuje jednak ostatniego podania i skutecznego wykończenia.
85' Okachi dobrze dograł do Rodaka, ten szybko do Bondary, ale na spalonym Strus i po akcji. Ale dobrze, że łodzianie atakują, nie cofnęli się do obrony. Grają daleko od własnego pola karnego.
82' Strzał głową Bondary, świetna akcja i znakomita interwencja bramkarza Zawiszy. Najlepsza okazja w tej części meczu dla Widzewa. Mogło być 3:0.
81' KOwalczyk próbuje do Bondary, Bondara w polu karnym, oddał do Zawodzińskiego, ale ten jest faulowany. Rzut wolny dla Widzewa z prawej strony pola karnego.
80' Zawodziński do Budki, Budka wpada w pole karne, dośrodkowuje, ale obrońcy są na posterunku.
Widzewiacy zdecydowanie są lepsi technicznie od rywali, widać różnicę.
77' Do końca 13 minut plus to, co doliczy sędzia. Gracze z Pajęczna są agresywni, ale na szczęście Widzewiacy też grają twardo i nie ustępują rywalom.
75' Dwornik z Kowalczykiem - zderzenie zawodników. Chwila przerwy, zawodnicy wstają z murawy. Nikomu na szczęście nic groźnego się nie stało. Kamil Tlaga opuszcza boisko. W drużynie z Pajęczna z boiska schodzi Dariusz Krężel, wszedł Marek Grabowski.
74' Czaplarski z rzutu wolnego do Okachiego.
73' Walka w środku boiska, ale Widzew kontroluje grę.
70' Budka z Zawodzińskim znów dobra akcja, znów niewiele brakowało. Znów rzut rożny dla Widzewa.
Widzew dominuje
67' Dośrodkowanie, walka w powietrzu, ale obrońcy wybijają piłkę za linię boczną. Rzut z autu.
Ależ sytuacja Widzewa - niewiele brakowało, dobry strzał i piłka po odbiciu przez obrońcę wychodzi za rzut rożny.
Bartłomiej Gromek już opuścił plac gry, w jego miejsce wbiegł Kamil Bartos.
65' Widzew z rzutu wolnego, Budka, wrzutka, niecelna.
I Kamil Bartos przygotowany do wejścia, trener Widzewa szykuje więc kolejną zmianę.
Do wejścia na boisko przygotowuje się Patryk Strus. Zmiana W Widzewie, Kamil Bartosiewicz opuszcza murawę, kibice żegnają go oklaskami.
62' Strzał na bramkę Sokołowicza, ale bramkarz Widzewa bez żadnych kłopotów łapie futbolówkę.
61' Krężel przejął piłkę, ale szybko akcja rozbita i znów Widzew. Widzew zdecydowanie przeważa, Zawisza próbuje, ale piłkarze tego klubu nie potrafią przeprowadzić składnej akcji.
59' Okachi w środku do Rodaka, Rodak do Okachiego, dobra akcja, choć nie zakończona strzałem.
57' Rzut z autu dla Widzewa.
55' Zawisza próbuje, ale to Widzew znów przeprowadza dobrą akcję i niewiele brakowało, by padła bramka.

Naprzód Widzew ole, ole, Naprzód Widzew ole, ole - skandują licznie zgromadzeni kibice Widzewa

53' Widzew kontroluje grę, przydałaby się jakaś kontra, która zakończyłaby się trzecią bramką dla łodzian.
52' Trochę ryzykowane teraz gra Widzewiaków we własnym polu karnym i było niebezpiecznie. Na szczęście z tej sytuacji nic nie wyszło piłkarzom z Pajęczna.
Akcja Zawodzińskiego, dobra akcja, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną - szkoda.
48' Strzał Bartosiewicza, ale niezgrabny i piłkarze Zawiszy próbują wyjść z własnej połowy.
Dobra akcja Widzewa, dobre zagranie Okachiego - akcja zakończona strzałem, ale zbyt lekkim. Wciąż 2:0 dla Widzewa.
47' Gra w środku pola. Rodak, Czaplarski, Dudała - Widzewiacy pewnie rozgrywają piłkę.
46' Piłkarze już gają, na boisku zmiana, w miejscu Możdżonka pojawił się Okachi.

Piłkarze już powoli pojawiają się na boisku, by zacząć drugą połowę meczu Widzew vs Zawisza.

Widzew początek spotkania rozpoczął nerwowo, z czasem akcje zaczęły się kleić, jednak brakowało ostatniego podania. Pod koniec pierwszej polowy otworzył się worek z bramkami i najpierw Bartłomiej Gromek a później kapitan Widzewa Adrian Budka i jest 2:0 dla łodzian. ZAPRASZAMY NA DRUGĄ POŁOWĘ

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 ' Kowalczyk mógł jeszcze podwyższyć na 3:0 ale uderzył niecelnie.
43' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL DWA ZERO, ADRIAN BUDKA
Kontra łodzian i Kapitan Widzewa Adrian Budka z najbliższej odległości strzela bramkę i podwyższa wynik na 2:0. KIBICE ożywieni. Widzew wciąż w natarciu.
43' Bartłomiej Gromek dostaje żółtą kartkę za niesportowe zachowanie
42 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL
Kamil Tlaga strzela upragnionego gola Znakomity strzał. Precycyjnie przymierzył i bramkarz był bez szans!
40' Piłka u Zawodzińskiego, rozoczyna ale niecelnie, Widzewiacy mają problemy z celnymi podaniami.
38' Piłka już w posiadaniu i kontra Widzewa, niestety znów akcja przerwana przez kapitana gości i od rzutu z autu rozpocznie Widzew.
38' Rzut wolny dla Pajęczna na połowie gospodarzy. Lewa strona.
36' Rodak uderza z dystansu! Ale Wnuk, bramkarz gości, broni bez problemów.
Widzew wznawia grę, wszystko miało wyglądać inaczej. Póki co najlepszą akcję miał Kamil Bartosiewicz. Powinien strzelić. Wciąż trwa napór łodzian.
35' Widzew wciąż na połowie gości. Znów zawodnik gości leży na płycie boiska. Przerwa. Nosze na murawie.
34' Tlaga do Możdzonka, ten znów niecelnie podaje. Kolejny błąd Możdżonka, jest to póki co najgorszy zawodnik Widzewa.
31' Widzew nie ma pomysłu. Kibice znakomicie dopingują, aż strach pomyśleć co będzie gdyby łodzianie nie wygrali meczu.
Potrzebna jest bramka, wtedy rozluźniłaby się obrona gości. Widzew wciąż próbuje.
28' Dudala do Budki... Skrzydłowy źle przyjął piłkę. Takich zagrań nie powinniśmy oglądać u najbardziej doświadczonego zawodnika łódzkiej drużyny.
26' Teraz Możdżonek prostopadłe podanie do Kowalczyka ale napastnik nie dał rady dojść do piłki.
24' Budka dośrodkowuje, Bartosiewicz powinien strzelić, dosłownie z kilku metrów nie trafił do bramki, tp powinien być gol. Szkoda
23' Widzew bije głową w mur, Zawisza gra w przede wszystkim w obronie, czekają na kontry.
22' Zawisza Pajęczno wykonywać będzie pierwszy rzut rożny. Jednak dośrodkowanie niecelne. Widzewiacy rozpoczną grę.
20' Widzew teraz lewą stroną, Gromek wpada w pole karne ale sędzia nie pokazuje na jedenastkę! Znakomita akcja, naszym zdaniem Gromek był faulowany. Goście rozpoczną niestety od bramki.
Goście rozpoczynają od rzutu wolnego.
19' Znakomita akcja dla Widzewa ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Dośrodkowuje Budka
18' Aktywny Zawodziński znów próbował insywidualnej akcji. Obrońcy gości jednak dali radę wybic piłkę
Widzew kontroluje sytuację, piłkarze gości skupieni na obronie.
Brakuje dokładnego ostatniego podania, które pozwoliłoby na wpakowanie piłki do siatki
16' Kolejna akcja Widzewiaków
15' Piłka dograna przez Budkę do Zawodzińskiego! Znakomite podanie doświadczonego piłkarza Widzewa ale Zawodziński nie doszedł do podania. Była znakomita sytuacja do objęcia prowadzienia.
13' Pierwsza akcja Zawiszy, Krężel próbował wejść w pole karne ale obrońcy Widzewa nie dali mu zakończyć akcji strzałem. Widzew wychodzi z kontrą.
11' Czaplarski dośrodkowuje ale nie udało się napastnikom przeciąć podania i skierować piłki do bramki. Pierwsza dobra okazja do zdobycia bramki przez Widzew.
9' Kowalczyk podaje do Budki, gra toczy się na połowie gości.
7' Faul na piłkarzu Widzewa. Żółta kartka. Budka dostał piłkę na skrzydło, dośrodkował... Bramkarz Wnuk przechwytuje futbolówkę.
6' Póki co chaotycznie wygląda gra Widzewa. Rzut wolny dla Pajęczna.
5' Rzut z autu dla Pajęczna na połowie Widzewa. Dudała przerwał akcję gości.
Organizacyjnie wygląda to źle, kibice wciąż stoją przed stadionem.
4' Widzew przy piłce. Adrian Budka próbował zawiązać pierwszą akcję ofensywną. Jednak jeden z zawodników Widzewa faulował. Potzrzebne są nosze. Zawodnik gości leży na boisku.
2' Goście w ataku pozycyjnym. Aut dla Widzewa. Dudała rozpoczyna grę.
1' Zaczęli, Widzewiacy na czerwono. Na czarno Zawisza.

Piłkarze już na boisku. Kibice skandują RTS RTS RTS, za chwilę zacznie się walka o III ligę.

Ulicą Kilińskiego pod eskortą policji przybyła około 150 osobowa grupa kibiców skandując "RTS Bałuty"

Od pierwszego gwizdka zaczną m.in. Michał Czaplarski, Kamil Bartosiewicz czy Robert Kowalczyk. Okachi na ławce!
Widzew: Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Dudała, Gromek – Budka, Rodak, Możdżonek, Bartosiewicz – Zawodziński – Kowalczyk
Rezerwowi: Choroś – Bartos, Bończak, Okachi, Strus, Kaczyński, Bondara

Kibice już przed stadionem. Spora grupa zebrała się już pół godziny przed meczem.

Piłkarze Widzewa, czwartego zespołu IV ligi po rundzie jesiennej rozpoczynają dziś walkę o awans do trzeciej ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Marcina Płuski będzie w sobotę Zawisza Pajęczno (godz. 15.30).

Widzew przeszedł na wiosnę gruntowną przebudowę. Do drużyny przyszło aż 15 nowych zawodników. Pierwszy mecz w tej rundzie obejrzy komplet widzów. Już dwa dni temu zarząd klubu podał, że bilety na mecz WIDZEW - ZAWISZA PAJĘCZNO zostały sprzedane.

Widzew Łódź - Zawisza Pajęczno RELACJA NA ŻYWO

Na piłkarzach Widzewa ciąży ogromna presja, oni dziś poprostu muszą zwyciężyć. Jeśli chcą myśleć o III lidze każdy mecz będzie finałem. Wiadomo, jeśli będą wyniki, to przyjdą też kibice a z nimi pieniądze za bilety. Nikt sobie nie wyobraża, że dziś łodzianie mogliby zremisować, nie mówiąc już o przegranej. Liczy się tylko zwycięstwo! Mecz Widzew Łódź - Zawisza Pajęczno [relacja LIVE już od godz. 15] rozpocznie się o 15.30.

ZMIANA CZASU NA LETNI. KIEDY ZMIENIAMY CZAS NA LETNI. KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARY 2016

Parę słów o dzisiejszym rywalu Widzewa. Zawisza zajmuje dopiero szesnastą pozycję w tabeli. Na obcych boiskach zwyciężyli jak dotąd dwukrotnie (z Polonią w Piotrkowie 1:0 oraz ze Stalą w Głownie 4:3). Najskuteczniejszym zawodnikiem gości jest pomocnik Damian Dwornik (pieć bramek). Drużyna z Pajęczna zdobyła zaledwie 20 goli i tylko Boruta ma mniej trafień (17). Solidnie prezentuje się jednak w defensywie, bo straciła tylko 26 bramek (o zaledwie trzy więcej od marzących o grze w III lidze Zjednoczonych Bełchatów). Trudno będzie zastąpić kierującego obroną 38-letniego Pawła Leszczyka, który leczy kontuzję.

Przypomnijmy, że dzisiejsze starcie w Łodzi będzie imprezą masową. Zainteresowanie meczem jest ogromne. Jeśli będą wyniki, z frekwencją na stadionie nie powinno być problemów. Dlatego Widzew dziś musi wygrać, najlepiej większą różnicą bramek.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu Widzew Łódź - Zawisza Pajęczno. Początek godz. 15.