Ruch Chorzów - ŁKS 2:0. Druga porażka łódzkiej drużyny i znów bez zdobytego gola

W spotkaniu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał w Gliwicach z Ruchem Chorzów 0:2. Trudno o optymizm po tym meczu. Łodzianie zagrali słabo, toteż nie zdołali powalczyć o korzystny wynik w starciu z innym beniaminkiem piłkarskiej elity naszego kraju. Bez wątpienia ten pojedynek nie zachwycił poziomem, ale zwycięstwo gospodarzy było zasłużone. Ich gra nie olśniła, ale robili wszystko, by wywalczyć trzy punkty. Ostatecznie udało się, ale przy dużym wkładzie łódzkiej defensywy, która razi koszmarnymi, a w efekcie kosztownymi błędami. W klubie z al. Unii mają o czym myśleć. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrali drugi mecz, bramki 0:5. W tym meczu łodzianie zagrali bez kontuzjowanych Pirulo i Dankowskiego. Na domiar złego w 27 minucie urazu doznał Tejan. Ełkaesiacy kończyli spotkanie w dziesiątkę, bowiem w końcówce czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Mokrzycki.

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

RUCH CHORZÓW2
ŁKS ŁÓDŹ0

90+6' Koniec spotkania, ŁKS przegrywa 0:2

90+3' Zmiana w Ruchu, za Swędrowskiego Feliks

90+1' Żółta kartka dla zespołu Letniowskiego

90' Sędzia doliczył pięć minut

88' Zmiana w drużynie Ruch. schodzi Szczepan, wchodzi Steczyk.

84' Trudno przypuszczać, że słabo grający ŁKS i na dodatek osłabiony, zdoła wywalczyć korzystny wynik

83' Czerwona kartka dla Mokrzyckiego (druga żółta)

81' Kolejne dwie zmiany w ŁKS. Zeszli Głowacki i Janczukowicz, weszli s Tutyškinas i Jurić.

79' Niecelny strzał Śliwy

75' Gol dla Ruchu!, bramkę zdobywa Swędrowski. Zaczęło się od Mokrzyckiego, a następnie bierna postawa defensorów i zawodnik Ruchu bez problemu umieścił piłkę w siatce bramki ŁKS. Koszmarna postawa obrony łódzkiej drużyny

72' Teraz obserwujemy sporo chaosu na boisku

68' Rzut rożny dla Ruchu

65' Dwie zmiany w ŁKS, wchodzą na boisko Lorenc i Letniowski, schodzą Hoti i Glapka
65' Trudno mówić, że jest to porywający mecz piłkarski

63' Rzut rożny dla gospodarzy

61' Zmiany w Ruchu, schodzą Letniowski i Stażyński, wchodzą Firlej i Szur

60' Niecelne zagranie Ramireza

58' Rzut rożny dla ŁKS

56' Żółta kartka dla Letniowskiego za faul na Ramirezie

55' Letniowski z dystansu wysoko nad poprzeczką

53' Mecz ogląda Michał Probierz, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski

51' Mokrzycki stracił piłkę

48' Stażyński blisko zdobycia gola, ale ostatecznie piłka przeleciała obok słupka

47' Na razie walka w środku boiska

46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania

45+3' Koniec pierwszej części spotkania. ŁKS przegrywa 0:1. Wracamy do Państwa po przerwie

45+2' Deszcz nie ułatwia ełkaesiakom zadania

45' Sędzia doliczył trzy minuty

45' Bobek broni strzał Szczepana

44' Letniowski na spalonym

43' ŁKS rozpoczyna akcję z własnej płowy boiska

40' Rzut rożny dla chorzowian

39' Piłkarze ŁKS strzelali trzy razy, ale za każdym razem zwodnicy Ruchu wybijali piłkę sprzed linii bramkowej

37' Rzut rożny dla ŁKS

35' ŁKS atakuje coraz częściej

33' Szeliga z bliska nie zdołał trafić w bramkę, powinno być 1:1

31' ŁKS zdobył gola, ale sędzia uznała, że ze spalonego i wynik nie zmienił się

30' Żółta kartka dla Szymańskiego

29' Zamieszanie na przedpolu ŁKS

27' Na boisku pojawi się Maciej Śliwa

26' Będzie zmiana w ŁKS. Na murawie leży Tejan

25' W środku boiska faulował Hoti

23' Kolejna akcja Ruchu, ale na posterunku Bobek

21' Drużynie ŁKS brakuje dynamiki i polotu w prowadzeniu akcji

19' Szeilga spróbował uderzać z dystansu, ale bardzo niecelnie

17' ŁKS nadal nie ma pomysłu na ten mecz

14' Gol dla Ruchu. Seria błędów ŁKS w defensywie. Strzał Michalskiego za pierwszym razem obronił Bobek, ale przy dobitce bramkarz łodzian był już bezradny. Monsalve dał się ograć niczym dziecko, a Glapka, Marciniak i Głowacki w tej akcji wystąpili w roli obserwatorów

13' Faulował Ramirez

11' Częściej przy piłce są piłkarze gospodarzy

8' Silny strzał Ramireza, bramkarz Ruchu wybił na rożny

7' Rzut rożny dla gospodarzy

7' Kibice Ruchu odpalili race. Na murawie zrobiło się biało

5' Ruch uzyskuje lekką przewagę

3' Faulował Mokrzycki i wolny dla gospodarzy. Żółta karka dla ełkaesiaka

2' ŁKS zaczął spokojnie

1' Sędzia rozpoczął spotkania. ŁKS na czarno

Godz. 20.28 Rezerwowi Ruchu: Michał Buchalik – Przemysław Szur, Maciej Firlej, Dominik Steczyk, Michał Feliks, Paweł Baranowski, Mateusz Bartolewski, Wiktor Długosz, Kacper Skwierczyński.

Godz.20.25 Jarosław Skrobacz, trener Ruchu: – Jestem przekonani, że stać nas na lepsza grę niż w pierwszym meczu. Występ w Lubinie składam na karb nerwowości towarzyszącej debiutowi wielu graczy w ekstraklasie.

Godz. 20.20 Rezerwowi ŁKS: Dawid Arndt – Marcin Flis, Adrien Louveau, Artemijus Tutyškinas, Jakub Letniowski, Mieszko Lorenc, Maciej Śliwa, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić.

Godz. 20.15 Trener ŁKS Kazimierz Moskal: - Myślę, że potencjały obu zespołów z poprzedniego sezonu zostały zachowane mimo niewielkich zmian.

Godz. 20.10 Po powrocie do ekstraklasy Ruch i ŁKS zaliczyły falstarty. Łodzianie przegrali na wyjeździe z warszawską Legią 0:3. Gracze ze Śląska musieli natomiast uznać wyższość Zagłębia Lubin, ulegając 1:2.

Godz. 20.05 Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia, jego asystenci to: Jakub Winkler i Adam Karasewicz.

Godz. 20 Rywalizacja Ruchu z ŁKS to mecz dwóch tegorocznych beniaminków, którzy uzyskali bezpośredni awans do elity, zajmując dwa pierwsze miejsca w tabeli pierwszej ligi.

Godz. 19:55 - Utalentowany pomocnik ŁKS Mateusz Kowalczyk prawdopodobnie nie będzie już występował w łódzkiej drużynie. O ile nie stanie się nic nieprzewidzianego, to ten piłkarz przeniesie się wkrótce do Skandynawii. Konkretnie zaś do duńskiej ekstraklasy, do zespołu Broendby Kopenhaga.

Godz. 19:33 - Skład ŁKS: Aleksander Bobek, Piotr Głowacki, Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Grzegorz Glapka, Michał Mokrzycki, Bartosz Szeliga, Engiel Hoti, Dani Ramirez, Piotr Janczykowicz, Kay Tejan

Godz. 19:30 - Skład Ruchu Chorzów: Jakub Bielecki, Konrad Kasolik, Tomasz Wójtowicz, Tomasz Swędrowicz, Juliusz Letniowski, Szymon Szymański, Maciej Sadlok, Filip Starzyński, Kacper Michalski, Remigiusz szywacz, Daniel Szczepan

Godz. 19:10 - Ostatnie mecze obu drużyn:

• Ruch w Lubinie przegrał 1:2,
  • ŁKS poległ w Warszawie 0:3.

Godz. 19:20 - Będzie to 118 spotkanie tych drużyn w ekstraklasie: Ruch wygrał 53 razy, ŁKS 41 i padły 23 remisy, gole 225-183 dla Niebieskich. Ostatni dwumecz w ekstraklasie grano w sezonie 2011/2012, kiedy chorzowianie byli wicemistrzem (za Śląskiem), a łodzianie spadli (wraz z Cracovią). Wtedy w Łodzi wygrał Ruch 4:0, ale w Chorzowie tylko zremisował 2:2

Godz. 19:05 - Dziś ŁKS zmierzy się w meczu drugiej kolejki ekstraklasy z Ruchem Chorzów. To spotkanie zacznie się o godzinie 20.30 w Gliwicach na stadionie tamtejszego Piasta. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy